خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 30 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

صنعت پوشاک با طرح ملی توسعه مشاغل خانگی رونق می‌گیرد- اخبار یزد - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 25 دی 1400 - 11:54
گروه استان‌ها - بانوان علاقه‌مند به مشاغل خانگی می‌توانند مهارت‌ و آموزش‌های تخصصی لازم را در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی کسب کنند.
بازار،خانگي،فروش،مشاغل،بانوان،توليد،طرح،توسعه،يزد،شغل،خياطي، ...

خلاصه خبر

مدیر طرح ملی توسعه مشاغل خانگی استان بیان کرد: چند سالی است که طرح توسعه مشاغل خانگی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرا می‌شود ولی با آسیب‌شناسی‌ای که در این حوزه انجام شده بیشترین مشکل مشاغل خانگی در بازار فروش محصولات، برندینگ و بسته‌بندی بوده نه تولید بنابراین قرار شد الگوی نوین مشاغل خانگی کار شود و بیشترین تمرکز کار ما بر قسمت فروش و اتصال به بازار است.
وی گفت: در اتصال به بازار فروش، پیشران‌هایی در کنار ما قرار گرفتند که خرید تضمینی محصولات در بازار را انجام می‌دادند و هم مکان بازارهایی وجود داشت که افراد بتوانند محصولاتشان را برای فروش معرفی کنند و بعد از ارزشیابی ثبت‌نام کنندگان، مشاوره‌ها در زمینه فروش، چگونگی تولید انواع محصولات مبتنی بر نیاز بازار و بسته‌بندی ارائه شد که در نهایت توانستیم چند برند با دوستان مشاغل خانگی ثبت کنیم و سایت و فروشگاه‌های مجازی را راه‌اندازی کنیم.
زارع تشریح کرد: در رشته خیاطی برای مثال بانوان علاوه بر خیاطی به حوزه‌های عروسک‌سازی، کاربافی، دوخت انواع کاور لوازم آشپزخانه و کاور مبل وارد شدند.
کارهایی که زمانی با سهل‌انگاری از آن‌ها عبور می‌کردیم این روزها به یک شغل نان و آب‌دار تبدیل می‌شوند و سبب رشد صنایع مختلفی چون تهیه پوشاک می‌شوند تا هم نیاز به بازار خارجی و واردات پوشاک کمتر شود و هم افراد بیشتری در زمینه‌های طراحی، دوخت، برندسازی و فروش وارد بازار کار شوند.