خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 05 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اعضای هیات علمی برنامه نهایی راهبردی دانشگاه را طراحی می‌کنند

ایسنا | دانش و فناوری | شنبه، 25 دی 1400 - 11:53
سرپرست دانشگاه علامه طباطبائی با بیان اینکه برنامه نهایی راهبردی این دانشگاه توسط هیات علمی طراحی و مشخص می شود، گفت: امیدوارم با همکاری و همراهی همه اعضای هیات علمی، برنامه راهبردی مشخص و اهداف کلان دانشگاه حاصل شود تا بتوانیم در حل بسیاری از مسائل کشور، که ریشه در علوم انسانی دارند، تاثیرگذار باشیم.
دانشگاه،دانشكده،علوم،برنامه،انساني،طباطبائي،علامه،علمي،راهبر ...

خلاصه خبر

به گزارش ایسنا، دکتر عبدالله معتمدی در دیدار سرپرست دانشگاه و اعضای هیات علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی با اشاره به حضور استادان برجسته و انجام فعالیت های بین المللی در این دانشکده افزود: ظرفیت دانشگاه علامه طباطبائی و به طور مشخص این دانشکده بسیار بالا است.
سرپرست دانشگاه علامه طباطبائی با بیان اینکه هسته محوری برنامه راهبردی دانشگاه تحول در علوم انسانی است، افزود: علوم انسانی در کشور منزلت لازم را ندارد و جایگاه این علم در زمینه های مختلف به خوبی مشخص نیست.
اگر دانشگاه علامه طباطبائی این کار را انجام ندهد، هیچ دانشگاه دیگری نمی‌تواند این کار را انجام دهد.
وی با اشاره به اهداف طراحی شده در برنامه راهبردی دانشگاه، افزود: برنامه نهایی راهبردی دانشگاه توسط هیات علمی طراحی و مشخص می شود.
برنامه ای که باید صریح، مشخص و در جهت اهداف کلان دانشگاه باشد.
وی عنوان کرد: در دانشکده حقوق و علوم سیاسی ۲۲۰۰ دانشجو مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد، ۶۹۰ دانشجو در مقطع کارشناسی علوم سیاسی و حقوق، ۴۷۴ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد حقوق، ۵۲۸ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد علوم سیاسی، روابط بین الملل و سیاست گذاری عمومی در مقطع کارشناسی ارشد و ۴۲۰ دانشجو در مقطع دکتری تحصیل می کنند.
همچنین ۸۰ عضو هیات علمی در این دانشکده حضور دارند که باعث شده است نسبت استاد به دانشجو در این دانشکده نسبت به دیگر دانشکده‌های دانشگاه وضعیت بهتری داشته باشد.