خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 30 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نگاهی به پروژه ملی حزب‌الله در دفاع از حاکمیت و ملت لبنان- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | شنبه، 25 دی 1400 - 11:53
اقدامات حزب‌الله در لبنان از دهه نود تاکنون صراحتا نقش تعیین کننده این جنبش در دفاع از حاکمیت و ملت لبنان را ثابت می‌کند.
لبنان،حزب،الله،مقاومت،نقش،آمريكا،سوريه،پروژه،كشورهاي،لبناني، ...

خلاصه خبر

توطئه‌ها و روایت‌های دروغین علیه مقاومت لبنان ناشی از تمرکز طرف‌های مذکور بر نقش منطقه‌ای حزب‌الله است و آنها ادعا می‌کنند که حزب الله دستور کار کشورهای عضو محور مقاومت از جمله ایران را در لبنان اجرا می‌کند.
کسانی که این ادعاها را مطرح می‌کنند موجودیت دشمن صهیونیستی را پذیرفته‌اند و به همین دلیل خواهان حضور مقاومت در لبنان نیستند.
مقاومتی که بعد از آزادسازی لبنان از شر اشغالگران صهیونیست در سال 2000 و 2006 ، با پروژه آمریکایی داعش مقابله کرد اکنون در برابر محاصره ناعادلانه آمریکا علیه لبنان ایستاده است.
کسانی که به دنبال باز کردن درهای لبنان به روی پروژه آمریکایی- صهیونیستی و کشورهای حوزه خلیج فارس که در دشمنی با لبنان عمل می‌کنند، هستند در تلاشند تا وانمود کنند که پروژه مقاومت در لبنان یک پروژه لبنانی نیست.
موضع دفاعی حزب الله از لبنان مقابل آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها و برخی از اعراب
به همین دلیل رسانه‌های وابسته به آمریکا و غرب در تلاش برای برانگیختن ملت لبنان علیه مقاومت هستند.
این ادعاها علیه حزب الله در حالی است که دولت لبنان نیز به این نتیجه رسیده که مقاومت یک پروژه ملی در لبنان است و مقامات لبنانی تاکید می‌کنند که حزب الله یک حزب کاملا لبنانی است و به همه قوانین لبنان و مولفه‌های آن متعهد بوده و بخشی از بافت ملی لبنان است.
نقش حزب الله در سوریه برای حفاظت از لبنان
در آن زمان حزب الله بر خود واجب دید که از حاکمیت و مردم لبنان و همچنین پروژه مقاومت دفاع کند؛ مقاومتی که حافظ لبنان است.
دشمنی اعراب با لبنان و مقاومت و نقش منطقه‌ای حزب الله
توطئه برای معرفی کردن حزب الله به عنوان عامل بحران‌های لبنان با هدف تبرئه متحدان آمریکا و عربستان
پروژه ملی حزب الله برای حل بحران اقتصادی لبنان
این کمپین دشمنان حزب الله با هدف پنهان کردن نقش آمریکا در تامین مالی باندهای فساد در لبنان است.
لبنان اولویت حزب الله است