خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 04 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

زیرساخت‌های مخابراتی چالش مهم شهرک‌های صنعتی استان فارس است- اخبار فارس - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 25 دی 1400 - 11:36
گروه استان‌ها - وضعیت مخابراتی شهرک‌های صنعتی استان، تعمیرات شبکه‌های موجود و ایجاد زیرساخت برای امتیاز تلفن از مهم‌ترین معضلات صنعتگران در شهرک‌های صنعتی فارس است.
صنعتي،مخابرات،صنعتگران،فارس،واحدهاي،استان،اقتصادي،شركت،شهرك، ...

خلاصه خبر

در این جلسه معضلات صنعتگران در شهرک‌های صنعتی بررسی شد که وضعیت مخابراتی شهرک‌های صنعتی استان از مهم‌ترین معضلات صنعتگران بود، تعمیرات شبکه‌های موجود و ایجاد زیرساخت برای امتیاز تلفن از سوی صنعتگران در این جلسه مطرح شد.
"مخابرات یک نیرو ثابت برای شهرک صنعتی بگذارد" این عبارت نیز مطلبی بود که صنعتگران برای حل مشکلات مخابراتی استان مطرح کردند.
همچنین به گفته فعالان صنعتی در شهرک صنعتی فتح‌آباد؛ فاز جدید اصلاً تلفن ندارد و فاز قدیم نیز زیرساخت‌ها قدیمی است و کابل‌کشی برای صنعتگران هزینه‌بر است.
به گفته صنعتگران در شهرک صنعتی انجیره نیز 20 سال است که مشکل مخابرات و تلفن وجود دارد و در این مدت هیچ تغییری در حوزه مخابرات ایجاد نشده است.
وی با بیان اینکه الان تکلیف این واحدها چی می‌شود؟
احد فتوحی، رئیس شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس نیز با تایید مشکلات مخابرات و صنعتگران گفت: چون شرکت مخابرات خصوصی است بین شرکت صنعتی و مخابرات برای تامین مخابرات بیرون و داخل شهرک‌ها مشکلاتی ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه اگر مثل سایر استان‌ها عمل کنیم مشکل حل می‌شود بر این اساس که مخابرات خود با صنعتگران روبه‌رو شود، افزود: مخابرات می‌گوید تا ورودی شهرک وظیفه ما است و داخل شهرک باید شرکت صنعتی انجام دهد؛ صنعتگران مشخص کنند که چه خطی با چه امکاناتی می‌خواهند تا ما هم ورود کنیم.
وی با بیان اینکه این جلسات باید منجر به یک نتیجه برای صنعتگر شود، اظهارداشت: باید حتما مصوبات را پیگیری کنیم اینکه جلسات گرفته شود بدون نتیجه فایده ندارد و مشکل صنعتگران حل نمی‌شود.
سرپرست معاونت اقتصادی استانداری فارس درباره مشکل مخابراتی که از سوی صنعتگران مطرح شد، افزود: باید نیاز دقیق از سوی صنعتگران اعلام شود تا ببینیم که نیاز چیست و مشکل از کجاست؛ همچنین عملکرد سایر استان‌ها نیز در یک جلسه کارشناسی بررسی شود و بعد از آن در شورای گفتگو مطرح و تصمیم‌گیری شود.