خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 04 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

شهادت، جریانی برای استمرار انقلاب اسلامی است

ایسنا | استان‌ها | شنبه، 25 دی 1400 - 11:13
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: شهادت یک نقطه تاریخی نیست بلکه یک جریان است همان طور که عاشورا یک نقطه تاریخی نیست؛ اینها جریان است و انقلاب اسلامی هم در این مسیر قرار گرفته است.
انقلاب،بشر،اسلامي،عبادي،غارت،شهدا،فقيه،انقلابي،غربي،غرب،نماي ...

خلاصه خبر

به گزارش ایسنا، نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی ادامه داد: اگرچه افتخار شهدا از خانواده آنان آغاز می‌شود اما در آن خلاصه نمی‌شود و باید همه نسل‌ها از خیری که شهدا در دنیا و شفاعتی که در آخرت دارند، بهره‌مند شوند همان طور که اصل انقلاب این گونه است و انقلاب اسلامی مربوط به قوم و جغرافیای خاصی نیست بلکه تجدید اسلام است و بر هیچ جا خلاصه نمی‌شود؛ نامگذاری ۲۶ دی ماه روز سربیشه با تاسی از نام شهدا نشان از تداوم راه و اهداف آنان دارد که شایسته هم همین است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: در زمان رضاشاه پلید که عامل استعمار انگلیس بود عده‌ای از تجار تهران خدمت آیت الله سید ابوالحسن اصفهانی رسیدند و درخواست کردند که وضع مردم خراب است و برای مردم هیچ رمقی نمانده، به رضاخان هشدار دهید که ایشان فرمودند من می‌‎نویسم ولی او به حرف من گوش نمی‌دهد و این کار روح الله (امام راحل) است که خواهد آمد و شرایط را عوض خواهد کرد.
عبادی با اشاره به سخنان اخیر فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران مبنی بر اینکه که انتقام از دشمنان در خانه آنان انجام خواهد شد، گفت: اینها آثار انقلابی است که مردم ایران زمینه‌ساز آن بودند و در سایه عنایات الهی تداوم خواهد یافت.