خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 27 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

از شهیدی که در سردخانه زنده شد تا شهیدی که پیکرش به حالت سجده افتاده بود

ایسنا | استان‌ها | شنبه، 25 دی 1400 - 11:13
یکی از بازماندگان بمباران ۲۷ دی دانشگاه تبریز با حضور در تحریریه خبرگزاری ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی به تشریح ناگفته‌هایی از دوران آن حادثه پرداخت.
شهيد،كارگاه،سيم،نفر،شهدا،بمب،دي،عمليات،نيروهاي،خاردار،منافي، ...

خلاصه خبر

محمد منافی فرتوت به همراه دو تن دیگر از بازماندگان این حادثه در نشستی با خبرگزاری ایسنا، اظهار کرد: برخی عبارات هستند مانند« دیگری را بر خود مقدم داشتن» که فقط در وجود شهدا متبلور می‌شود.
در یک بررسی و دسته بندی شعارهای دوران انقلاب، مشخص شد که در ۷۵ درصد آن‌ها کلمه استقلال به کار رفته است، ما نیز می‌توانیم به جای قناعت به شرح حال شهدا، با طبقه بندی وصیتنامه‌های آن‌ها، خواسته‌هایشان را مشخص کرده و به مردم ارائه دهیم و جامعه را با خط تفکر شهدا درگیر کنیم.
وی با گذری به شب حادثه بمباران کارگاه، افزود: موقعیت کاری من درست زیر جایی بود که بمب افتاده بود، اما چون آن روز زودتر به کارگاه رفته بودم، به جای دستگاهی که اغلب با آن کار می‌کردم، به سمت دستگاه تراشکاری که هفت متر با محل بمب فاصله داشت رفتم.
دو نفر قبل از من و نزدیک به بمب نیز شهید رضوان جو قرار داشت.
وی ادامه داد: من پیش از برخورد بمب به کارگاه، نورش را دیده بودم و زودتر از بقیه بچه‌ها هم به هوش آمدم، اول فکر کردم که بمب به کنار کارگاه افتاده است اما بعد دیدم که چگونه صدای ذکر یاحسین در فضای سالن پر شد.
در این راستا افرادی هستند که در دوران جنگ تحمیلی در کشور نبودند اما امروز با نام شهدا برای خود پله ترقی ایجاد می‌کنند.
با شهادت نفر اول، نفر دوم شروع به غلت خوردن می‌کرد و دو نفر دیگر نیز نوار نازک را بر روی زمین می‌کشیدند.
وی خاطرنشان کرد: جوانان آن زمان، آماده شهادت بودند و در صورت ایجاب وضعیت، تن و جان خود را تقدیم خدا می‌کردند.