خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 04 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

هشدار به کارمندان برای یک خطر بزرگ/ خنجر خوردن از یک دوست روزانه!

مهر | ورزشی | شنبه، 25 دی 1400 - 10:59
افزایش کم تحرکی و چاقی از مدتها قبل زنگ خطر را برای افراد مختلف به صدا درآورده اما این که کارمندان به سندروم «یک‌جانشینی» عادت کرده‌اند یک تهدید جدی برای به خطر افتادن سلامتی آنهاست.
كارمندان،افزايش،تحركي،ورزش،فعاليت،زندگي،جسماني،عوارض،زمان،جا ...

خلاصه خبر

فدراسیونی که متولی جدی همگانی کردن ورزش در جامعه است اما به تنهایی نمی‌تواند از عهده این وظیفه خطیر برآید و نیاز است همه ارگان ها، سازمان ها و وزارتخانه ها به کمک بیایند تا سلامتی مردم بیش از این به خطر نیفتد.
کارمندان با سپری کردن مدت زمان طولانی بر روی صندلی یا بهتر بگویم قاتل خوش‌نشین باعث افزایش سبک زندگی نشسته هستند و بی توجه به خطرات پیش رو به بیماری نشسته مبتلا می‌شوند.
حبیب هنری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره عوارض کم‌تحرکی و تأثیرات ورزش همگانی گفت: فعالیت‌های بدنی روی تمام جنبه‌های انسانی اعم از روانی و جسمانی تأثیر گذار است.
برخی دیگر هم حاضر نیستند هزینه‌ای برای ورزش بپردازند و در واقع در سبد خانوار هزینه‌ای برای ورزش اختصاص نمی‌دهند.
باید علاوه‌براین از خود کارمندان نیز بپرسیم که چرا فعالیت کمی دارند باید با آن‌ها مصاحبه کرد حرف آن‌ها را شنید که چه عواملی باعث می‌شود که آن‌ها کمتر ورزش کنند.
راهکارهایی برای کاهش کم تحرکی و زندگی نشسته:
در مدت استراحت یا وقت ناهار مقداری در اطراف ساختمان شرکت پیاده روی کنید.