خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 27 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رواج فرهنگ دلالی مانع توسعه است/ زنجان شهر پروژه‌های ناتمام

فارس | استان‌ها | شنبه، 25 دی 1400 - 10:55
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی به فراگیر بودن فرهنگ دلالی در زنجان اشاره کرد و گفت: این فرهنگ در همه حوزه‌ها از جمله زمین، واحدهای مسکونی، کشاورزی، باغ شهر و متاسفانه زمین‌های شهرک‌های صنعتی رواج دارد، بنابراین عده‌ای هم با تصور دلالی اقدام به خرید زمین در شهرک آی تی کرده‌اند تاکنون اقدامی هم برای فعال‌سازی واحدهای مورد نظر نکردند که خوشبختانه دادستان و دیگر نهادهای نظارتی وارد موضوع شده و پیگیر هستند تا افرادی که با این هدف وارد شده‌اند از چرخه خارج شوند که راهکارهای خود را دارد.
زنجان،شهرك،آي،تي،حوزه،واحدهاي،تاكيد،استان،مجلس،زمين،حضور،اقت ...

خلاصه خبر

حجت‌الاسلام مهدی باقری، نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان شهرک‌های صنعتی را یکی از زیرساخت های لازم برای اشتغال و فعالیت‌ واحدهای تولیدی دانست و اظهار کرد: پیگیری وضعیت فعالیت واحدهای تولیدی فعال و راکد همچنین شهرک‌های تازه تاسیس در دستور کار نمایندگان قرار دارد.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیگیری وضعیت شهرک آی تی زنجان هم در دستور کار نمایندگان قرار دارد، افزود: راه‌اندازی این شهرک می‌تواند نقش موثری در توسعه حوزه آی تی استان و حتی کشور داشته باشد که تحقق این مهم نیازمند فراهم کردن زیرساخت‌های مورد نیاز است.
باقری با اذعان‌به روشن نبودن شرایط در حال حاضر افزود: نقطه امید در استان حضور افشارچی به عنوان متخصص حوزه هوش مصنوعی به عنوان استاندار است که با توجه به علاقه شخصی و تخصص وی در این حوزه می‌توان مطمئن بود که این طرح به حال خود رها نشده است از طرفی دولت هم برای پیشگامی زنجان در این حوزه برنامه دارد که اگر بتواند در این حوزه کاری بکند می‌توان عملکرد را مثبت ارزیابی کرد.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس با تاکید بر تلاش نمایندگان برای جلب نظر هلدینگ‌های اقتصادی برای حضور در استان زنجان به عنوان یک تعهد اخلاقی و عرفی افزود: همه نمایندگان این موضوع را پیگیر هستند، چرا که دغدغه توسعه استان را دارند، منتهی باید متوجه بود که در این مورد قانون حمایت خاصی از مناطقی مانند زنجان نمی‌کند.
وی با تاکید بر اینکه هستند سرمایه‌گذارانی که انگیزه حضور در استان زنجان را دارند، ادامه داد: اغلب این سرمایه‌گذاران تعصبات بومی دارند ولی خوب باید متوجه بود که عموم سرمایه‌گذاران در هر شرایطی به دنبال سود خود هستند، بنابراین باید برای سرمایه‌گذاران انگیزه حضور ایجاد کرد و الا مناطق نزدیک به پایتخت برای سرمایه‌گذاری همواره در اولویت خواهند بود به مانند آنچه در استان روی داده که شرق زنجان همواره جذاب‌تر از غرب بوده است.