خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 05 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

با افزایش یارانه یا دادن پول نقد به مردم موافق نیستم

ایسنا | برگزیده، استان‌ها | شنبه، 25 دی 1400 - 00:36
نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز گفت: با افزایش یارانه به صورت نقدی و یا دادن پول نقد به مردم موافق نیستم چراکه در مدل معیوب اقتصادی کشور تزریق بی‌برنامه پول موجب گرانی کالاها و فشار اقتصادی به مردم می‌شود. باید راهکارهای مختلف را برای این منظور مورد توجه قرار داد که یکی از آن‌ها ارائه کارت‌های الکترونیکی برای کالاهای اساسی و یا یارانه‌های اختصاصی برای این منظور است.
بودجه،اقتصادي،دولت،پول،معيوب،چراكه،ارز،فشار،اصلاح،مجلس،محمدب ...

خلاصه خبر

این نماینده مجلس افزود: تأکید جدی ما اصلاح الگوهای معیوب در لایحه بودجه ۱۴۰۱ است؛ متأسفانه در خصوص ارز ترجیحی سیاست شفاف و واضحی به عنوان جایگزین برای آن در بودجه ندیدم.
این یک ضرورت است که ارز ۲ نرخی به صورت پلکانی اصلاح شود چراکه روند کنونی در برخی موارد فساد و رانت را به همراه داشت، ارز باید به سمت تک نرخی شدن برود اما چگونه انجام شدن آن بسیار مهم است؛ باید تغییر سیاست‌ها به گونه‌ای باشد که به جامعه به ویژه خانواده‌های با سطح مالی متوسط و ضعیف فشار وارد نشود.
این مسئول بیان کرد: در حال حاضر هنوز برنامه مدون و ویژه اقتصادی از سوی دولت برای مقابله با گرانی‌ها و یا کنترل بازار دیده نمی‌شود، ما خواهان موفقیت دولت به بهترین نحو در این حوزه هستیم و در این مسیر دولت را یاری خواهیم کرد؛ اما هر کجا که ببینیم سیاست‌های اتخاذ شده در تضاد با منافع مردم باشد قطعاً با آن مخالفت خواهیم کرد و از حقوق مردم کوتاه نخواهیم آمد.