خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 05 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ازآتش‌زدن خودروهای‌لاکچری تا سنگ‌پرانی و قتل! / پلیس: جای نگرانی نیست؛ امنیت برقرار است

فارس | اجتماعی و حوادث | شنبه، 25 دی 1400 - 00:13
تخریب ۱۰ دستگاه خودرو توسط خواستگار خشمگین،آتش زدن ماشین‌های لاکچری از روی حسادت و سنگ پرانی به خودروها و کشته و مجروح شدن ۸ نفر از جمله مهمترین حوادث این روزهای پلیس تهران است.
پليس،تخريب،متهم،خودرو،امنيت،پرونده،بررسي،تهران،سنگ،دستگاه،نف ...

خلاصه خبر

تخریب ۱۰ دستگاه خودرو توسط خواستگار خشمگین،آتش زدن ماشین‌های لاکچری از روی حسادت و سنگ پرانی به خودروها و کشته و مجروح شدن ۸ نفر از جمله مهمترین حوادث این روزهای پلیس تهران است.
پرونده اول:جزئیات سنگ پرانی در دو بزرگراه نواب و یادگار امام/ زن ۴۵ ساله و مرد ۳۳ ساله جان باختند
در این حادثه خانم ۴۵ ساله که راننده یک خودرو بود به همان طریق یعنی با اصابت بلوک سیمانی به خودرو دچار مصدومیت شده و در ادامه جان باخت و چند خودروی دیگر نیز دچار سانحه شدند.
بعد از آن تیم های پلیس با شدت و قوت بیشتری ماجرا را مورد بررسی و پیگیری قرار دادند؛ در این راستا ده نفر بازداشت شدند اما متهم اصلی بین آنها نبود!
کار متوقف نشد؛ تحقیق، بررسی، اقدامات فنی، بازبینی دوربین‌های محل وقوع جرم همراه با دهها ساعت کار پلیسی مأموران در نهایت نتیجه داد و مأموران پلیس پیشگیری پنجشنبه بیست و سوم دی ماه در حالیکه متهم دوباره قصد داشت حادثه دیگری رقم بزند وی را شناسایی و دستگیر کرده و با مطابقت بااسناد و عکس دوربین‌های موجود در صحنه مشخص گردید که این متهم همان جنایتکاری است که دو حادثه قبلی را در ۲ بزرگراه یادگار امام و نواب رقم زده و با سنگ پرانی، کشته شدن دو نفر و مجروحیت ۶ نفر و آسیب به هشت خودرو را رقم زده است.
پرونده دوم: خواستگار خشمگین ۱۰ خودرو را تخریب کرد
پرونده سوم: حسادت؛ انگیزه مرد جوان در حریق عمدی خودروهای گران قیمت
پرونده چهارم: عربده‌کشی و قدرت‌نمایی با تخریب ۸ خودرو!
سردار هداوند در پاسخ به دیگر پرسش فارس در خصوص وضعیت روحی و روانی متهم این پرونده اعلام کرد: متهم دستگیر شده بعد از تکمیل پرونده به دادگاه فرستاده شده و قاضی پرونده و وضعیت متهم را بررسی خواهد کرد.