خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 05 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اینکه در ۵۰ متر ۶ نفر زندگی می‌کنند با نظام جمهوری اسلامی همخوانی ندارد

ایسنا | سیاسی، استان‌ها | جمعه، 24 دی 1400 - 22:54
نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قابل قبول نبودن عملکرد در حوزه اجتماعی، از کاهش اعتبار محرومیت‌زدایی در بودجه سال ۱۴۰۱ خبر داد.
خوزستان،اسلامي،بودجه،استان،مجلس،اجتماعي،بسطامي،ايلام،نظام،عد ...

خلاصه خبر

علی اکبر بسطامی با اشاره به سفر اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس به خوزستان، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوزستان پاره تن زخمی ملت ایران است و تک تک ملت ایران در خصوص این استان مسئول هستند.
خوزستان در واقع محل مواهب متعدد خدا است.
از زمان جنگ انسان‌های بسیار بزرگی در استان خوزستان محمل رشد و حفظ تمامیت ارضی نظام بودند.
از طرفی نیز نعمت‌های خدادادی مانند آب، خاک، نفت و گاز در این استان وجود دارد.
وی بیان کرد: میان آنچه خدا به خوزستان داده است و آنچه مردم از آن بهره‌مند هستند فاصله‌ها وجود دارد لذا می‌طلبد مسئولان کشور متناسب با جایگاه استان خوزستان زرخیز و عظمت آن، بیشتر به توسعه این استان توجه شود.
نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر در خوزستان تنها شرکت‌های بزرگ تخصصی مانند نفت و گاز به مسئولیت های اجتماعی خود عمل کنند، بسیاری از مشکلات این استان حل خواهد شد.
بسطامی با اشاره به بازدید از خوزستان، افزود: بسیاری از مطالبات در حوزه صنعت منطقی بود و برای توسعه حوزه‌های تخصصی صنایع مانند نفت، فولاد و گاز دلایل توجیهی وجود دارد.
وی در خصوص مسائل اجتماعی خوزستان گفت: بر اساس آنچه در خوزستان مشاهده کردم با این جلسات مشکل خوزستان حل نمی‌شود؛ در حاشیه شهرهای خوزستان بیشترین مشکلات مردم مربوط به آب شرب و سیستم فاضلاب است بنابراین به عزم جدی برای حل این مسائل نیاز است.