خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 05 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دارو‌های طبیعی و سنتی در فهرست دارو‌های رسمی کشور قرار می‌گیرد

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | جمعه، 05 بهمن 1397 - 12:35
خدادوست گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه، دارو‌های طبیعی و سنتی در فهرست دارو‌های رسمی کشور قرار می‌گیرد.
طب،سنتي،ايراني،سلامت،بهداشت،نظام،مكمل،درمان،حوزه،پزشكي،وزارت ...

خلاصه خبر

توجه به مباحث اخلاق پزشکی در طب سنتی ایرانی
سرپرست دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه آداب و ادب طبابت از نگاه حکمای ایرانی، پیش‌نیاز علم طبابت است، گفت: آنچه که در حال حاضر در جامعه پزشکی مغفول مانده، بحث‌های مرتبط با اخلاق پزشکی است که با ورود طب سنتی ایرانی در نظام آموزش، پژوهش و نظام سلامت، این مباحث نیز بیش از پیش توسعه می‌یابد.
خدادوست تاکید کرد: نظام سلامت از نظر ساختاری و تشکیلاتی نیز به حوزه طب سنتی و مکمل توجه کرده است و باید در ساختار تشکیلاتی تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، ادارات و دفاتر طب ایرانی و مکمل در معاونت درمان، کارشناس و کارشناس مسئول طب ایرانی در معاونت بهداشت و ادارات فرآورده‌های طبیعی و سنتی در معاونت غذا و دارو تشکیل شود.
سرپرست دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت همچنین از تصویب تعرفه خدمات طب سنتی ایرانی و طب سوزنی و درج آن‌ها در کتاب ارزش‌های نسبی خدمات توسط هیات دولت خبر داد و افزود: تدوین استاندارد خدمات طب سنتی ایرانی و طب سوزنی و ابلاغ آن توسط معاونت درمان وزارت بهداشت، راه‌اندازی درمانگاه‌ها و بخش‌های بین رشته‌ای، از دیگر اقدامات مهم انجام شده تا به امروز، در راستای توسعه طب سنتی ایرانی به صورت قانونمند و منطقی است.