خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 05 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ضرورت راه اندازی بسیج ملی برای پیشگیری از بیماری های غیر واگیر در کشور

فارس | اجتماعی و حوادث | جمعه، 05 بهمن 1397 - 12:15
سرپرست وزارت بهداشت، گفت: بیماری‌های غیر واگیر یکی از بزرگترین مشکلات نظام سلامت است. سبک زندگی نادرست، عدم باور سیاستگذاران به بیماری های غیر واگیر و دگرگونی های فرهنگی مدیریت شده عواملی هستند که امروز جامعه را به این بیماری ها گرفتار کرده اند.
بيماري،واگير،بهداشت،كنترل،وزارت،نقشه،ملي،پيشگيري،نقش،كشور،نم ...

خلاصه خبر

سرپرست وزارت بهداشت، گفت: بیماری‌های غیر واگیر یکی از بزرگترین مشکلات نظام سلامت است.
به گزارش خبرگزاری فارس، سعید نمکی در نشست کمیته ملی پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیر واگیر اظهار داشت: وقتی قرار است استفاده از فست فود در یک کشور به عنوان یک الگوی تغذیه‌ای شکل گیرد، سیاستگذاران باید نسبت به آلودگی به این پدیده، دوراندیشی کنند و امروز شیوع بیماری های غیر واگیر، نشانه هایی از بی تدبیری های گذشته ما هستند.
وزارت بهداشت در کنترل بیماری های غیر واگیر، حداقل نقش را دارد، اما وزارت بهداشت می تواند در سیاستگذاری و بازخورد دادن به دستگاه های اجرایی در این زمینه نقش مهمی داشته باشد و فعالیت های پیشگیرانه از ابتلا به بیماری های غیر واگیر باید در نظام ارائه خدمات، ادغام شوند.
سرپرست وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: برای کنترل بیماری های غیر واگیر نباید تخت های بیمارستانی جدیدی ایجاد کنیم بلکه باید درمان سرپایی را توسعه دهیم.