سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ناکامی طرح‌های جمهوری‌خواهان و دموکرات‌های آمریکا برای پایان دادن به تعطیلی دولت

ایسنا | بین‌الملل | جمعه، 05 بهمن 1397 - 11:47
دو طرحی که هر کدام به صورت جداگانه از سوی جمهوری‌خواهان و دموکراتها در کنگره آمریکا به منظور خارج کردن دولت آمریکا از تعطیلی ارائه شد در کسب آرا لازم ناکام ماندند.
دولت،آمريكا،بازگشايي،بودجه،تعطيل،سخنراني،كنگره،پلوسي،دونالد، ...

خلاصه خبر

به گزارش ایسنا، جمهوری‌خواهان که اکثریت را در مجلس سنای آمریکا دارند نتوانستند لایحه پیشنهادی دونالد ترامپ برای بازگشایی دولت را به تصویب برسانند.
همزمان طرح دموکرات‌ها برای بازگشایی موقت دولت هم به جایی نرسید.
قرار بود هر دو جناح جمهوری‌خواه و دموکرات طرح‌های پیشنهادی خود برای تخصیص بودجه بخش‌های تعطیل مانده از دولت فدرال را در صحن علنی به رای بگذارند اما تقریبا همه کارشناسان شکست هر دو طرح را پیش‌بینی کرده بودند؛ چرا که برای تصویب لوایح بودجه در مجلس سنا دست کم ۶۰ رای موافق لازم است و هیچ کدام از دو جناح جمهوری‌خواه با ۵۳ سناتور و دموکرات با ۴۷ سناتور نتوانسته بودند پیش از رای‌گیری موافقان کافی را به اردوی خود جذب کنند.
در مقابل، دموکرات‌ها در طرح پیشنهادی خود خواسته بودند که با تخصیص بودجه‌ای در حد دو هفته برای بخش‌های تعطیل شده دولت، ترامپ را وادار کنند که مذاکره بر سر بودجه ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلاری خود را جدا از لوایح بودجه به بحث بگذارد و به قول آنها از تعطیل کردن دولت به عنوان "گروگان برای به کرسی گذاشتن خواسته‌هایش" استفاده نکند.