سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

از ماجرای نصب کارتخوان در مطب پزشکان تا آمار کوتاه قدی کودکان ایرانی

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | جمعه، 05 بهمن 1397 - 11:35
در این بسته خبری به مرور مهمترین اخبار حوزه سلامت در هفته گذشته می‌پردازیم.
بهداشت،كودكان،تغذيه،درصد،شيوع،سوء،ميزان،كاهش،قدي،اظهار،وزارت ...

خلاصه خبر

داغ‌ترین اخبار سلامت در هفته گذشته؛
به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، حوزه بهداشت‌ و درمان در هفته گذشته با رویداد‌هایی متعدد مواجه بود که در این بسته خبری به بخشی از آنها می‌پردازیم.
علی‌اکبر سیاری معاون سابق بهداشت وزارت بهداشت و رئیس انجمن تغذیه کودکان ایران، اظهار کرد: دوره‌ای بود که ۲۰ درصد کودکان به دلیل سوءتغذیه دچار کوتاهی قد بودند، خوشبختانه امروزه دستاوردهایی بزرگ در رفع سوء تغذیه داشته‌ایم که این مسئله ناشی از فعالیت انجمن‌های علمی دانشگاه‌ها، افزایش سواد اطلاع‌رسانی رسانه‌ها و بهبود بهداشت محیط و ارتقای سواد مادران بوده است.
معاون سابق بهداشت وزارت بهداشت گفت: برخی تحت عنوان طب اسلامی نمک دریا را که خطرات بسیاری به دنبال دارد، به خورد مردم می‌دهند.
رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اقدامات موثر و موفق وزارت بهداشت در حوزه واکسیناسیون، اظهار داشت: طی ۲ دهه اخیر ایران، همگام و همزمان با سایر کشور‌ها در ریشه کنی بیماری‌های واگیر و واکسیناسیون اقدام کرده و امروزه به طوری قابل ملاحظه‌ بیماری‌های واگیر ریشه کن شده است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به موفقیت ایران در ریشه کنی آبله از سال ۸۸ تاکنون، گفت: پوشش بالای واکسیناسیون فلج اطفال موجب شد تا بیماری فلج اطفال به میزان ۹۹ درصد در سطح دنیا ریشه کن شود.