خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 05 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مصرف آب با تغییر دانش مردم کاهش یافته است /رشد اعتبار دولتی برای نصب لوازم کاهنده

فارس | اقتصادی | جمعه، 05 بهمن 1397 - 11:05
مدیر کل دفتر مدیریت مصرف آبفای کشور با اشاره به اینکه کاهش تولید آب نشان می دهد که تغییر دانش باعث شده تا مصرف آب نیز کاهش یابد، گفت:اعتبار نصب تجهیزات کاهنده در بودجه رشد داشته و مردم در حال پذیرش کم آبی در کشور هستند.
آب،مصرف،تجهيزات،كاهنده،نصب،سيدزاده،اعتبار،كاهش،قرار،مديريت،ا ...

خلاصه خبر

سیدزاده خاطرنشان کرد: استفاده از پتانسیل قانون توسعه و بهینه‌سازی آب شرب که در ماده 2 به آن اشاره شده است که شرکت‌های آبفا می‌توانند این تجهیزات را در اختیار مشترکان متقاضی قرار دهند و به صورت اقساط از قبض آب کسر کنند.
سیدزاده با اشاره به اینکه در مشهد و اصفهان این اطلاع‌رسانی‌ها جواب داد و گفت: امسال این برنامه در دستور کار قرار گرفته است که بر روی قبوض پیام‌هایی برای نصب این تجهیزات درج شود تا مشترکان به شرکت‌های آبفا مراجعه می‌کنند.
سیدزاده تصریح کرد: بحث جداسازی آب شرب از فضای سبز در دستور کار قرار گرفته است، هر چند در مصوبه شورای عالی آب و کارگروه سازگاری با کم آبی تاکید شده است که حتما در شهرهایی که منابع آب مناسبی برای شرب ندارند، از آبیاری فضای سبز با آب شرب جدا خودداری شود، چرا که قطعا این اقدامات در بحث کاهش مصرف آب بسیار مؤثر خواهد بود.
سیدزاده در پاسخ به این سؤال که بحث جریمه مشترکان پرمصرف آب به کجا رسید، گفت: قطعا با اجرای جریمه مشترکان پرمصرف و اختصاص آن مبالغ به خرید تجهیزات کاهنده مصرف آب می‌تواند به کشور و مدیریت مصرف آب کمک بزرگی کند.
سیدزاده در پاسخ به این سئوال که با توجه به بارش‌های اخیر آیا مصرف آب توسط مردم کاهش و یا افزایش داشته است، گفت: مصرف آب برخلاف برق به صورت لحظه‌ای نمی‌تواند اندازه‌گیری شود، اما آمارهای دو ماه گذشته نشان می‌دهد که میزان تولید آب نسبت به سال گذشته کمتر شده است و این نشان می‌دهد که مصرف آب کمتر شده است.
*سرانه مصرف آب در مشهد به کشورهای اروپایی نزدیک شده