خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 05 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

برگزاری نخستین کارگاه آموزشی دوره تربیت مربی کمک‌های اولیه روانشناختی در بلایا

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | جمعه، 05 بهمن 1397 - 11:03
رئیس سازمان جوانان هلال احمر از برگزاری نخستین کارگاه آموزشی دوره تربیت مربی کمک‌های اولیه روانشناختی در حوادث طبیعی با تمرکز بر افراد آسیب پذیر خبر داد.
احمر،هلال،سازمان،جوانان،كارگاه،جمعيت،روانشناختي،محمدي،رواني، ...

خلاصه خبر

مشاور رئیس سازمان جوانان هلال احمر با بیان اینکه آسیب‌های روحی ناشی از حوادث بر بخشی از افراد، همچون کودکان و زنان تأثیرات مخرب‌تری می‌گذارد، افزود: موضوع حمایت روانی و اجتماعی از آسیب‌دیدگان در سازمان جوانان و امداد و نجات جمعیت هلال احمر همواره به عنوان یک دغدغه مهم مطرح بوده و تاکنون اقدامات خوبی انجام شده، اما نیاز به ساماندهی دارد.
وی در بخش پایانی سخنان خود به بخشی از اقدامات صورت گرفته از سوی سازمان جمعیت جوانان هلال احمر در زلزله سال گذشته استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: بعد از این حادثه با همکاری یونیسف کارگاهی برای تیم‌های سحر استان مذکور برگزار شد که رویکرد آن اجتماعی بود.
محمدی افزود: از آنجایی که جمعیت هلال احمر اولین گروهی است که وارد یک منطقه حادثه زده می‌شود امدادگران و نجات گران به بحث حمایت‌های روانی باید حساس باشند و از آن شناخت اولیه داشته باشد.