خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 05 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ضرورت بسیج ملی برای پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر در کشور

ایسنا | اجتماعی و حوادث | جمعه، 05 بهمن 1397 - 10:42
سرپرست وزارت بهداشت، گفت: بیماری های غیر واگیر یکی از بزرگترین مشکلات نظام سلامت است. سبک زندگی نادرست، عدم باور سیاستگذاران به بیماری های غیر واگیر و دگرگونی های فرهنگی مدیریت شده عواملی هستند که امروز جامعه را به این بیماری ها گرفتار کرده اند.
غيرواگير،بهداشت،كنترل،واگير،بيماري،وزارت،ملي،پيشگيري،نقش،كشو ...

خلاصه خبر

سرپرست وزارت بهداشت، گفت: بیماری های غیر واگیر یکی از بزرگترین مشکلات نظام سلامت است.
به گزارش ایسنا دکتر سعید نمکی در نشست کمیته ملی پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر اظهارکرد: وقتی قرار است استفاده از فست فود در یک کشور به عنوان یک الگوی تغذیه‌ای شکل گیرد، سیاستگذاران باید نسبت به آلودگی به این پدیده دوراندیشی کنند و امروز شیوع بیماری‌های غیرواگیر نشانه‌هایی از بی‌تدبیری‌های گذشته ما هستند.
وزارت بهداشت در کنترل بیماری‌های غیر واگیر حداقل نقش را دارد اما وزارت بهداشت می‌تواند در سیاستگذاری و بازخورد دادن به دستگاه‌های اجرایی در این زمینه نقش مهمی داشته باشد و فعالیت‌های پیشگیرانه از ابتلا به بیماری‌های غیرواگیر باید در نظام ارائه خدمات ادغام شوند.
سرپرست وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: برای کنترل بیماری‌های غیرواگیر نباید تخت های بیمارستانی جدیدی ایجاد کنیم بلکه باید درمان سرپایی را توسعه دهیم.
اگر در مراحل اولیه بیماری، بتوانیم بیماری‌ها را تشخیص دهیم، شاهد پیشرفت بیماری و تحمیل هزینه بر مردم و نظام سلامت نخواهیم بود.