خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 05 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حسین انتظامی حضور خود در ریاست سازمان سینمایی را تایید کرد

باشگاه خبرنگاران | فرهنگی و هنری | جمعه، 05 بهمن 1397 - 10:05
انتظامی در برنامه «شهر فرنگ» گفت: تا زمانی که بتوانم در سینما خدمت کنم و سینماگران من را بخواهند، رئیس سازمان سینمایی خواهم ماند.
سينمايي،سينما،شفافيت،سازمان،انتظامي،ضوابط،ادامه،سرپرست،دستگا ...

خلاصه خبر

وی در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره لزوم شفافیت در سینمای ایران، با بیان اینکه قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات سال ۸۷ در مجلس و سال ۸۸ در مجمع تشخیص مصلت نظام تصویب شده است، بیان کرد: مطابق این قانون اگر شهروند ایرانی تقاضای اطلاعات و اسنادی را داشته باشد، البته به جز مسئله حریم خصوصی و اسناد طبقه‌بندی شده، دستگاه مربوطه باید اسناد خواسته شده را در اختیار شهروند قرار دهد.
به گزارش،در آستانه برگزاری سی‌و‌هفتمین جشنواره فیلم فجر، حسین انتظامی، سرپرست سازمان سینمایی، شب گذشته پنجشنبه چهارم بهمن، مهمان برنامه «شهر فرنگ» بود و درباره چشم‌انداز سینمای ایران و شفافیت در این عرصه صحبت کرد.انتظامی در ابتدای برنامه درباره اینکه باید او را سرپرست یا رئیس سازمان سینمایی خطاب کرد، گفت: قرار بر این است که اگر من بتوانم خدمتی به سینما کنم و سینماگران من را انتخاب کنند، حضورم تداوم داشته باشد.وی در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره لزوم شفافیت در سینمای ایران، با بیان اینکه قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات سال ۸۷ در مجلس و سال ۸۸ در مجمع تشخیص مصلت نظام تصویب شده است، بیان کرد: مطابق این قانون اگر شهروند ایرانی تقاضای اطلاعات و اسنادی را داشته باشد، البته به جز مسئله حریم خصوصی و اسناد طبقه‌بندی شده، دستگاه مربوطه باید اسناد خواسته شده را در اختیار شهروند قرار دهد.
سرپرست سازمان سینمایی ادامه داد: بسیاری تصور می‌کنند شفافیت یعنی افشای اسناد مالی.
در سازمان سینمایی باید مشخص باشد، گفت: سازمان سینمایی از زمان آقای حیدریان شفاف‌سازی را آغاز کرده است، همه شورا‌هایی که در سازمان داریم باید اطلاعات آن برای مخاطب مشخص باشد، صورت هزینه‌های رویداد‌های سینمایی مانند جشنواره فیلم فجر و جشنواره سینما حقیقت باید منتشر شود.
سرپرست سازمان سینمایی در ادامه این گفتگو درخصوص شفاف سازی مشکل بیکاری اهالی سینما تصریح کرد: بعضی چیز‌ها مستقیم مربوط نیست، اما به شیوه‌ای هم می‌توان گفت شفاف سازی به این امر هم کمک می‌کند.
این کمک می‌کند که کسانی‌که خارج از صنف هستند و با روابط دیگری وارد عرصه فعالیت حرفه‌ای شدند، از طریق خود صنف جلوی آن‌ها گرفته شود و کارآیی کسانی که به شکل حرفه‌ای در صنف هستند، فراهم شود.
انتظامی همچنین درباره فعالیت صنوف در حوزه‌های تخصصی خود، توضیح داد: برنامه دولت این است که از کار اجرایی عقب‌نشینی کند و فضا را برای فعالیت صنوف در حوزه‌هایی که تخصص دارند ایجاد کنند.