سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حمایت از ۲پیام‌رسان بومی منتخب آغاز شد/ بررسی نیاز فنی و زیرساختی

مهر | دانش و فناوری | جمعه، 05 بهمن 1397 - 10:02
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه هنوز نحوه حمایت از ۲ پیام رسان بومی منتخب ازسوی مرکز ملی فضای مجازی اعلام نشده است،گفت: با این حال بحث تعیین مدل حمایتی از آنها را در جلساتی آغاز کرده‌ایم.
پيام،حمايت،رسان،بومي،فضاي،مجازي،ارتباطات،زيرساختي،حمايتي،مهر

خلاصه خبر

آبان ماه امسال مرکز ملی فضای مجازی پس از اجرای فاز نخست حمایت از ۷ پیام رسان بومی، از انتخاب دو پیام رسان بومی «گپ» و «سروش» برای ادامه حمایت ها خبر داد و اعلام کرد که این دو پیام رسان از نظر فنی و سایر شاخص های ارزیابی، رتبه های برتر را کسب کرده و ادامه حمایت ها برای این دو پیام رسان انجام می شود.
حمید فتاحی، معاون وزیر ارتباطات و رئیس هیئت مدیره‌ شرکت ارتباطات زیرساخت در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه هنوز جزئیات حمایتی از دو پیام رسان بومی منتخب از سوی مرکز ملی فضای مجازی به ما اعلام نشده است گفت: با این وجود بحث حمایت از ۲ پیام رسان بومی منتخب را با تعیین مدل حمایتی و نیازهای مدنظر آنها آغاز کرده‌ایم.
وی تاکید کرد: اما هنوز از سوی مرکز ملی فضای مجازی، ابلاغیه ای برای جزئیات حمایت از پیام رسان ها و مدل حمایتی آنها به وزارت ارتباطات ابلاغ نشده است.