خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 05 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کمیسیون تلفیق مجلس به ام المطالبات پرستاران توجه کند

مهر | سلامت و پزشکی | جمعه، 05 بهمن 1397 - 09:35
رئیس کل سازمان نظام پرستاری، با اشاره به بررسی لایحه بودجه سال ۹۸ در کمیسیون تلفیق مجلس، خواستار توجه نمایندگان مردم به قانون بر زمین مانده پرستاری شد.
پرستاري،جامعه،مجلس،سازمان،بهداشت،قانون،شوراي،اسلامي،كميسيون، ...

خلاصه خبر

وی با تاکید بر اینکه قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری به عنوان ام المطالبات جامعه پرستاری محسوب می شود، اظهار داشت: جامعه پرستاری در حال حاضر اجرای قانون تعرفه گذاری را در سطح کارانه ها خواستاراست اما پیشنهاد و توصیه ما به دولت و مجلس این است که برای ایجاد انگیزه در جامعه پرستاری مبلغی را به این کارانه ها افزوده که در این خصوص سازمان نظام پرستاری مبلغ ۲۰۰۰ میلیارد به وزارت بهداشت پیشنهاد کرد و وزیر بهداشت نیز آن را به سازمان مدیریت و برنامه و بودجه اعلام کرد اما متاسفانه دولت آن را در لایحه بودجه خود لحاظ نکرده است.
رئیس کل سازمان نظام پرستاری خاطر نشان کرد: براساس رایزنی های سازمان نظام پرستاری با کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ، جامعه پرستاری از کمیسیون تلفیق انتظار دارد با توجه به تاکید موکد مقام معظم رهبری در خصوص اجرای مصوبات مجلس شورای اسلامی ، اعتبار در خوری برای اجرای این قانون تخصیص دهند و همانطور که نمایندگان در کمیسیون بهداشت و درمان و اصل ۹۰ نگاه مثبتی را به جامعه پرستاری داشته اند، کمیسیون تلفیق نیز با تصویب اعتبار لازم زمینه اجرای این قانون را برای ایجاد انگیزه لا زم درجامعه پرستاری بازگرداند.
دالوندی افزود: با توجه به این آمار و براساس رایزنی ها و جلسات متعددی که در کمیسیون بهداشت و درمان با حضور وزیربهداشت، نمایندگان سازمان امور استخدامی و سازمان برنامه و بودجه برگزار شد بنا گردید سالانه ۱۰ هزار پرستار در سیستم بهداشت و درمان جذب شود.