خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 05 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بزرگترین مشکل بر سر راه گروه‌های تئاتری، نبود سالن‌های مناسب است

باشگاه خبرنگاران | فرهنگی و هنری | جمعه، 05 بهمن 1397 - 09:31
کارگردان نمایش «چه کسی شلیک کرد؟» گفت: اولین قدم در اجرای نمایش، در اختیار داشتن سالنی مناسب است، که امروز به بزرگترین مشکل برای گروه‌های تئاتری تبدیل شده است.
نمايش،نمايشنامه،آرام،تئاتر،اجراي،محضري،شليك،هنرآموز،بازيگري، ...

خلاصه خبر

سعید هنرآموز کارگردان نمایش «چه کسی شلیک کرد؟» که این روز‌ها در تماشاخانه مهرگان به روی صحنه است در گفتگو با خبرنگار حوزه تئاتر گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص آغاز فعالیت هنری خود اظهار کرد: آغار فعالیت من در عرصه هنر‌های نمایشی جدا از پیش زمینه‌های خانوادگی به دوران کاری بنده در طی سال‌های ۷۶ تا ۸۱ در صدا و سیمای مرکز کرمان بازمی‌گردد که علاوه بر گزارشگری، گویندگی، اجرا و تهیه کنندگی، در گروه نمایش رادیویی هم حضور داشتم و همین مولفه علاقه‌مندی من را در عرصه تئاتر و سینما دوچندان کرد.
هنرآموز با بیان اینکه برای اجرای این نمایش 6 ماه تمرین فشرده داشتیم در خصوص مشکلاتی که وجود داشته تصریح کرد: اولین قدم در اجرا در اختیار داشتن سالن مناسب است که البته از دیدگاه بسیاری از اهالی تئاتر چالشی‌ترین بخش ماجرا است.
آیین افتتاحیه و نواختن زنگ نمایش توسط رسول نجفیان و خانم بهناز جعفری بازیگر سینما و تئاتر بود که با استقبال خوب از سمت مخاطبان انجام پذیرفت.
هنرآموز افزود: با توجه به تداخل اجرا‌های پایانی با جشنواره فیلم فجر و متعاقبا جشنواره تئاتر فجر، امکان تمدید اجرای نمایش «چه کسی شلیک کرد؟» وجود نخواهد داشت، اما احتمال اجرای مجدد در سال آینده را داریم.