سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

انتقاد به ضعف نظارتی بر داروخانه های قروه/کنترل بازار با همیاری

مهر | استان‌ها | جمعه، 05 بهمن 1397 - 09:12
قروه- احتکار کالاهای اساسی، گران فروشی و تغییر اجناس در کنار نسخه پیچی غیرقانونی توسط داروخانه ها از جمله مواردی هستند که در کارگروه رسیدگی به جرایم اقتصادی بازار قروه مورد بحث قرار گرفت.
قروه،داروخانه،قيمت،توزيع،زمينه،رئيس،احتكار،نظارت،اشاره،بازار ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار مهر، شامگاه پنج شنبه نشست کارگروه ماده ۷ آیین نامه اجرایی نحوه رسیدگی به جرایم اخلال گران در نظام اقتصادی مبنی بر مشاهده هرگونه گران فروشی کلان و یا احتکار عمده ارزاق یا سایر نیازمندیهای عمومی و پیش خرید تولیدات موردنیاز عامه در شهرستان قروه برگزار شد.
رئیس صنعت، معدن و تجارت قروه هم در این نشست اظهار داشت: بحث احتکار از مرداد ماه با نوسانات قیمتی، تحریم ها و افزایش نرخ ارز شروع شد و اولین مسئله ای که در قروه از این بابت اتفاق افتاد مربوط به امتناع از فروش میلگرد به متقاضیان بود که با برخورد به موقع مابقی واحدهای صنفی مرتبط به این جنس اقدام به فروش کردند.
به گفته «علی منتشلو» در این زمینه بهترین راهکار برای کنترل قیمت ایجاد رقابت در بازار است، به طوری که تعداد واحدهایی که کالاهای اساسی و موردنیاز مردم را عرضه می کردند بیشتر شد.
«حسین رحیمیان» این مقاومت را نوعی خلاف در تنظیم قیمت دانست به خصوص برای اجناسی که برچسب قیمت ندارند و فله ای عرضه می شوند.
توزیع عادلانه کالاهای اساسی
مسئله ای که به گفته رئیس صمت قروه در همین راستا ۹۷ تن مرغ منجمد، ۳۳ تن گوشت قرمز، ۱۳۰ تن برنج و ۲ تن گوشت گرم گوسفندی جذب و توزیع شده است.
مطابق اظهارات «موحد امان اللهی» اینکه براساس شماره سریال شناسنامه سرپرست خانوار کالا تحویل داده می شد دست سوء استفاده کنندگان و دلالان در این امر را کوتاه کرد و باعث شد که کالای توزیع شده به مصرف کننده واقعی برسد.
در شهرستان قروه ۳۱ داروخانه وجود دارد که از این تعداد ۱۳ مورد شهری و ۱۸ مورد هم در مراکز بهداشتی و درمانی روستایی قرار دارند.
فرماندار قروه در این زمینه به تفاوت قیمتی داروها در کنار نبود مسئول فنی در داروخانه اشاره کرد و گفت: شخصاً در طول یک روز به ۴ داروخانه مراجعه کرده و اما مسئول فنی حضور نداشت.
در همین رابطه گرچه رئیس مرکز بهداشت قروه به دفاع از عملکرد داروخانه ها پرداخت و مدعی شد که مسئول فنی معمولاً حضور دارد، اما دادستان قروه در برابر این موضوع صراحتاً اعلام کرد که شبکه بهداشت باید قبول کند در حوزه نظارت بر داروخانه ها ضعف دارد و درست پیش نرفته است.