سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

علت عدم خروج دیپلماتهای آمریکا ازکاراکاس/احتمال حمله نظامی کم است

مهر | بین‌الملل | جمعه، 05 بهمن 1397 - 00:27
رئیس دانشکده علوم سیاسی دانشگاه آلاباما امریکا معتقد است که احتمال حمله مستقیم نظامی آمریکا به ونزوئلا کم است ولی احتمال کمک به کودتاچیان زیاد است.
ونزوئلا،آمريكا،لاتين،دولت،دكترين،عنوان،آمريكاي،مونروئه،ايالا ...

خلاصه خبر

خبرگزاری مهر-گروه بین الملل: مداخلات آشکار ایالات متحده آمریکا در آمریکای لاتین از جمله کشور ونزوئلا یادآور دکترین مونروئه است که حدود ۲۰۰ سال پیش مطرح شد و بر سیاست خارجی واشنگتن بر این منطقه حاکم بوده است.
با اعلام دکترین مونروئه، دولت ایالات متحده توانست توسعه قاره‌ای خود را کامل و اقتدار آن را تثبیت کند و با بهره‌گیری از مزیت دوری از صحنه جنگ‌های اروپایی، به تقویت اقتصادی و نظامی خود برای ایفای نقش‌های جدید در سطح جهانی بپردازد.
مداخلات دونالد ترامپ در منطقه آمریکای لاتین از جمله ونزوئلا یادآور دکترین مونروئه است و نشان از آن دارد که واشنگتن تاب و تحمل هیچ دولت چپگرا و غیر همسو را در حیاط خلوت خود ندارد.
*علیرغم دوران ریاست جمهوری باراک اوباما که درصدد احیای روابط با کشورهای آمریکای لاتین بود و حتی از اطلاق نام «حیاط خلوت» به آنها خودداری می کرد و آنها را «همسایگان» می نامید، در دوره ترامپ شاهد رویکرد مداخله جویانه او به این کشورها هستیم که یادآور دکترین «مونروئه» است.
سیاست ترامپ در آمریکای لاتین روی دکترین مونروئه جدید بنا شده است.