خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 05 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

هرمزگان استان پیشرو در زمینه تجهیزاراضی به سامانه نوین آبیاری است

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 04 بهمن 1397 - 23:20
بندرعباس - معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت:هرمزگان از استان های پیشرو در بحث سامانه های نوین آبیاری است که با اجرای سامانه نوین آبیاری در ۶۷درصد از اراضی کشت آبی رتبه نخست کشور دارد.
سامانه،آبياري،نوين،جهاد،كشاورزي،هرمزگان،اراضي،سد،اجراي،كشور، ...

خلاصه خبر

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با اشاره طرح احیاء و توسعه سامانه نوین آبیاری مزرعه فورخورج و ضمن تمجید از همراهی استاندار هرمزگان و مسئولان سازمان جهاد کشاورزی اظهار داشت: رویکرد جدیدی که توسط سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان عملیاتی شده است و می تواند به عنوان یک الگو در سایر استان ها استفاده شود تجمیع اراضی بخصوص در باغات و تجهیز آن به سامانه نوین آبیاری است که در افزایش بهره وری منابع آبی اثرگذاری فوق العاده ای دارد.
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی عملیات آبخیزداری در قالب اجرای همزمان عملیات ساcه ای، خاکی و احیا و مرمت قنوات در پایین دست این سازه ها را از کارهای شاخص استان هرمزگان عنوان و تصریح کرد: با اجرای این کار ترکیبی توسط سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان و سازمان جنگلها و مراتع کشور، میزان دبی قنواتی که در آبخور این سازه ها قرار دارند افزایش خواهد یافت و پایداری منابع آبی در استان را تضمین خاهد شد؛ همچنین با تدوام این عملیات بطور قطع وزارت جهاد کشاورزی بعنوان حامی این طرح در کنار مسئولان استانی خواهد بود.