خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 11 آذر 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

استاندار مرکزی: ‌دیپلماسی اقتصادی را در استان مرکزی فعال می‌کنیم‌/ در انتصابات بومی‌گرینی برایم اولویت‌ دارد + تصاویر- اخبار مرکزی - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 05 آذر 1400 - 11:13
گروه استان‌ها ـ استاندار مرکزی با بیان اینکه برای فعال‌سازی دیپلماسی اقتصادی استان مرکزی تلاش جدی می‌شود گفت: بومی‌گرینی جزو اولویت‌ها در استان مرکزی است.
استان،مركزي،مشكلات،استاندار،تلاش،كشور،اشاره،مسئله،نگاه،صنايع ...

خلاصه خبر

اولویت انتصابات در استان مرکزی بومی‌گزینی است
استاندار مرکزی با اشاره به مسئله انتصابات در استان مرکزی گفت: استاندار مسئول انتصابات در مجموعه استانداری و فرمانداری‌ها است و مدیران کل و مدیران شهرستانی با نظر وزیر مربوطه و توسط وزارتخانه انتخاب می‌شود هرچند مجموعه استانداری نظرات خود را نیز بیان کرده و ارائه می‌دهد اما به هرحال اولویت تغییرات در مجموعه استانداری و بعد فرمانداری و طبق سلسله مراتب هم سایر دستگاه‌ها خواهد بود اما آنچه مورد توجه است مسئله بومی‌گزینی به عنوان یک اولویت در مجموعه استان مرکزی است.
وی افزود: اما توجه داشته باشید بومی کسی که تنها در استان مرکزی متولد شده باشد نیست زیرا خیلی‌ها هستند محل تولدشان استان مرکزی است یا حتی برخی یک پسوند یا فامیلی مرتبط دارند اما به هیچ وجه در استان حضور نداشته‌اند درحالیکه اولویت ما بومی استان است که استان و مسائل شهرهای استان مرکزی را به خوبی می‌شناسد ولی به هرحال برای بومی‌گزینی تلاش می‌کنیم.
اقتصاد صنعتی استان باید مورد توجه باشد
استاندار مرکزی با اشاره به مسئله صنایع استان مرکزی گفت: صنایع استان مرکزی تنها 4 تا 5 صنعت غول پیکر جاده تهران نیست هرچند این صنایع نماد صنعت هستند اما برخی به دلیل سومدیریت و روند غلط خصوصی سازی نماد مدیریت غلط و فاسد در خصوصی‌سازی هستند.
وی افزود: در نقاط مختلف استان مرکزی صنایع بسیار زیاد کوچک و متوسطی داریم که اشتغال بسیاری هم به دنبال داشته‌اند که این صنایع در کانون توجه مدیریت استان قرار دارند و این صنایع و معادن و در حقیقت اقتصاد صنعتی استان باید مورد توجه باشد زیرا استان مرکزی استان پرظرفیتی است که البته مشکلات برخی استان‌های کشور را هم ندارد.
راه‌اندازی مرکز راهبری سازندگی و محرومیت‌زدایی در استان مرکزی
اطلس اقتصادی استان مرکزی تدوین می‌شود
استاندار مرکزی با اشاره به مسائل اقتصادی استان مرکزی گفت: درحال تدوین اطلس اقتصادی استان هستیم، هرچند کارهایی صورت گرفته بود ولی تلاش داریم ضمن نگاه جمع و دقیق اطلس را تدوین کرده و خیلی از مسائل هم در این اطلس دیده شده و گنجانده می‌شود.
وی افزود: یکی از اقدمات فعال شدن دیپلماسی اقتصادی استان است که درحال حاضر کارهای آن به صورت ارتباط با 3 کشور شروع شده البته بخش خصوصی تعاملات خیلی خوبی با سایرکشورها دارد به هرحال استان مرکزی یک استان با ظرفیت بالا است که باید از این بستر برای افزایش تعاملات بهره گرفت.
چند صنعت آلوده را در استان مرکزی تعطیل کردیم