خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 08 آذر 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

احتمال حذف ارز ۴٢٠٠ تومانی نهاده دامی بسیار قوی است

مهر | اقتصادی، بازار | جمعه، 05 آذر 1400 - 10:41
قائم مقام نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با بیان اینکه شرایط تولید محصولات دامی بسیار نامساعد است، از دولت خواست در زمینه حذف یا عدم حذف ارز ترجیحی با تولیدکنندگان صادق باشد.
حذف،تومان،شرايط،رهنمايي،دامداران،توماني،ارز،صادرات،اشاره،دول ...

خلاصه خبر

وی با بیان اینکه دامداران توانایی مالی برای تأمین نهاده‌های دامی را ندارند، افزود: از طرفی در بازار آزاد نیز شرایط تعزیراتی ایجاد شده و فروشندگان مانند گذشته نهاده نمی‌فروشند و تولیدکنندگان برای تأمین نهاده‌ها به طور کلی دچار مشکل شده‌اند.
این فعال بخش خصوصی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کارشکنی‌ها در صادرات شیرخشک نیز گفت: قرار بر این بود که تعرفه صادرات شیرخشک که رقمی معادل ۱۶ هزار تومان است، حذف شود اما هنوز این اتفاق نیفتاده و چند روزی است که مجدداً مباحثی مطرح شده مبنی بر اینکه تعرفه صادرات از ۱۶ هزار تومان به ۴ هزار تومان کاهش یابد.
رهنمایی تاکید کرد: کشور ما با مازاد شیرخشک مواجه است و صادرات این محصول می‌تواند برای کشور ارزآوری داشته باشد.
این فعال بخش خصوصی با بیان اینکه تجمع دامداران مقابل ساختمان وزارت جهاد در نتیجه به گفتگو و مذاکره با مسئولان این وزارتخانه منجر شد، گفت: ما به مسئولان وزارت جهاد کشاورزی پیشنهاداتی را ارائه کردیم از جمله ساماندهی وضعیت سامانه بازارگاه و برخورد صادقانه با تولیدکنندگان و از آنان خواستیم مسائل را همانطور که هست با ما در میان بگذارند، به عنوان مثال اگر قرار است ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات نهاده‌های دامی حذف شود باید ما در جریان باشیم.