خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 08 آذر 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اجرای طرح واکسیناسیون «ده گردشی» در روستاهای همدان

مهر | استان‌ها | جمعه، 05 آذر 1400 - 10:18
همدان- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان از اجرای تیم ده گردشی در روستاها خبر داد و گفت: تیم «ده گردشی» پس از اتمام واکسیناسیون در یک روستا به روستای مجاور مراجعه می‌کنند.
واكسن،دز،تزريق،شهرستان،واكسيناسيون،كارت،مراكز،استان،ماه،بهدا ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد خزایی اظهار کرد: گروه‌های سیار پزشکی در قالب «ده گردشی» پس از حضور در روستا، در خانه بهداشت یا مساجد مستقر شده و اقدام به تزریق واکسن به گروه‌های هدف کرده و می‌کنند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان خاطرنشان کرد: البته پیشتر پس از ثبت نام روستاییان، زمان حضور تیم پزشکی برای واکسیناسیون در روستا با هماهنگی بهورز به افراد اطلاع داده می‌شد.
معاون بهداشتی علوم پزشکی تصریح کرد: افراد ناتوان، سالمند و کم توان که قادر به مراجعه به مراکز نیستند می‌توانند با مراکز بهداشتی محل سکونت خود تماس گرفته و یا خویشاوندان آنها حضوری به این مراکز مراجعه کرده و ثبت نام نمایند تا طبق نوبت دهی تزریق واکسن برای آنها انجام پذیرد.
وی با تأکید بر اینکه کلیه صنوف خدمات و رستوران‌ها و کارمندان ادارات برای ادامه فعالیت در واحدها تجاری و اداری خود مکلف به داشتن کارت واکسن حداقل دز نخست هستند اذعان کرد: در صورت نداشتن این کارت از فعالیت‌ها توسط بازرس‌های معاونت بهداشت ممانعت به عمل خواهد آمد.
خزایی در پایان، با اشاره به اینکه روند شیوع گسترش کرونا در استان کاهشی است و مردم باید همچنان پروتکل‌ها را رعایت کرده و نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند، گفت: بیش از ۵۰ درصد از مشمولان واکسن در استان دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.