خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 08 آذر 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

چند مترمکعب سیال صنعتی و بهداشتی وارد تصفیه‌خانه پالایش گاز ایلام شده است؟

ایسنا | استان‌ها | جمعه، 05 آذر 1400 - 09:31
رئیس عملیات فرآورش محصولات جانبی شرکت پالایش گاز ایلام گفت: در سال گذشته ۶۷ هزارو ۶۳۱ متر مکعب و نیمه نخست امسال ۴۶ هزارو ۵۴۹ مترمکعب سیال صنعتی و بهداشتی وارد تصفیه خانه شده و بعد از انجام عملیات تصفیه خارج شده‌اند.
تصفيه،واحد،عمليات،صنعتي،خانه،ايلام،گاز،پساب،زيست،شاخص،گذشته، ...

خلاصه خبر

رئیس عملیات فرآورش محصولات جانبی شرکت پالایش گاز ایلام خاطرنشان کرد: واحد عملیات تصفیه پساب صنعتی و بهداشتی در در راستای تعهد و وظیفه اجتماعی پالایشگاه گاز ایلام در خصوص حفظ و صیانت از محیط زیست در سال ۱۳۹۵ در ضلع جنوب شرقی پالایشگاه جهت تصفیه فاضلاب های صنعتی و بهداشتی شرکت به بهره برداری رسید .
رئیس عملیات فرآورش محصولات جانبی شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه برای توسعه تصفیه خانه این واحد صنعتی چندین پروژه تعریف شده است ،گفت: راه اندازی زباله سوز جهت امحاء و سوزاندن لجن های تولیدی تصفیه خانه که این پروژه ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و انتظار می رود تا پایان سال ۱۴۰۰ به بهره برداری برسد.
رحمی با اشاره به اینکه ساخت مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی برای ذخیره سیال خروجی از واحد تصفیه پساب و آب های حاصل از بارندگی جهت استفاده مجدد در فضای سبز این واحد صنعتی در دستور قرار گرفته است، افزود: محوطه سازی کامل واحد تصفیه خانه و اجرای فضای سبز داخل واحد، توسعه مخازن فاضلاب بهداشتی، تجهیز کامل آزمایشگاه واحد تصفیه خانه ، ساخت انبار مواد شیمیایی داخل واحد و ایجاد مسیر برگشت تمامی مخازن به مخزن ورودی از دیگر اقدامات شاخص در این حوزه است.