خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 08 آذر 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

خرد و آگاهی استراتژیکی ویژگی بارز شهید بدرالدین بود

مهر | استان‌ها | جمعه، 05 آذر 1400 - 09:30
جانشین دبیرکل حزب‌الله لبنان اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های بارز شهید سید مصطفی بدرالدین، برخورداری از خرد و آ
شهيد،بدرالدين،لبنان،بزرگوار،قاسم،سيد،همايش،دبيركل،شيخ،مستقيم ...

خلاصه خبر

وی افزود: این همایش با هدف شناخت این مرد دلاور، حکیم، توانا، جسور و مجاهد است که فداکاری‌های زیادی را تقدیم این راه کرده است.
جانشین دبیرکل حزب‌الله لبنان با بیان اینکه از سال 1362 تا 1369 و به مدت هفت سال این شهید بزرگوار زندانی و طی این سال‌ها قوی، شجاع و مقتدر بود و اسرائیلی‌ها از این بی‌باکی هراس داشتند، عنوان کرد: از سال 1374 تا سال 1378 به عنوان فرمانده نظامی حزب‌الله منصوب و موفق به انجام برخی تغییرات مهم شد.
شیخ قاسم با یادآوری اینکه در اغلب میدان‌ها و عملیات، شاهد همراهی این شهید بزرگوار با شهید عماد مغنیه بودیم، اظهار کرد: همچنین همراهی لازم را با شهید حاج قاسم سلیمانی در همه مراحل که این خود حاکی از جایگاه استراتژیکی این شهید دارد، داشت.
شیخ قاسم خاطرنشان کرد: این شهید بزرگوار همواره دانش‌آموختگان علمی را مورد تشویق قرار می‌داد و شاهد بودیم به برخی از دانش‌آموختگانی که وارد دانشگاه می‌شدند نیز کمک می‌کرد و همواره مجاهدانی را که وارد عرصه علم‌آموزی می‌شدند، تشویق می‌کرد.
وی گفت: این شهید بزرگوار گروهی از جوانان را به کمربندهای انفجاری مجهز کرد و این تصاویر را به اسرائیلی‌ها فرستاد تا به آن‌ها بگوید که چنین مجموعه استشهادی و آماده داریم که حاضر هستند همه سختی‌ها را به جان بخرند و این کار تاثیر زیادی در تضعیف روحیه دشمنان داشت.
این مسئول با بیان اینکه شهید بدرالدین به لباس‌های یکدست اهمیت می‌داد و تاکید می‌کرد که مجاهدان با بهترین تجهیزات وارد مبارزه شوند، افزود: همچنین به رتبه‌بندی‌های سازمانی احترام می‌گذاشت و سعی داشت که همه کارها به بهترین و منظم‌ترین شکل انجام شود.