خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 08 آذر 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

قصد ما حق‌طلبی است نه حاشیه‌سازی

ایسنا | فرهنگی و هنری | جمعه، 05 آذر 1400 - 09:12
رضا کوچک‌زاده و چند پژوهشگر دیگر که به صورت گروهی از شرکت در همایش پژوهشی جشنواره تئاتر آیینی سنتی انصراف داده‌اند، به دنبال توضیحات روابط عمومی این جشنواره درباره دلایل انصراف آنان از شرکت در این همایش، نکاتی را مطرح کردند.
همايش،جشنواره،پنل،فراخوان،ايسنا،مقاله،دبير،علمي،پژوهشگران،پژ ...

خلاصه خبر

رضا کوچک‌زاده و چند پژوهشگر دیگر که به صورت گروهی از شرکت در همایش پژوهشی جشنواره تئاتر آیینی سنتی انصراف داده‌اند، به دنبال توضیحات روابط عمومی این جشنواره درباره دلایل انصراف آنان از شرکت در این همایش، نکاتی را مطرح کردند.
این متن به شرح زیر است:
جشنواره نیز چون دنیا محل گذر است؛ توشه‌ها را دریابیم.
بهتر آن بود که به جای روابط عمومی جشنواره، دبیر علمی همایش (به عنوان دعوت‌کننده‌ی پنل پژوهشی شبیه‌خوانی و مسؤول همایش) یا دبیر جشنواره پاسخ‌گو باشند و ما را به گفت‌وگو و برطرف شدن سوءتفاهم‌های احتمالی بخوانند.
پیش از رسانه‌ای شدن مساله، تماس‌هایی با دبیر علمی همایش، دبیر جشنواره و قائم‌مقام دبیر جشنواره انجام شده بود که شوربختانه هیچ‌یک پاسخی درخور ندادند.
در بند دو از بیانیه آمده است؛ «دعوتی به جز فراخوان عمومی از ایشان انجام نشده است».
چکیده‌های پنل «شبیه‌خوانی؛ رویکردی نوین» در ایران‌تئاتر ثبت نشده‌اند و فرم درخواست هم پر نشده و کد رهگیری هم برای پژوهشگران ما صادر نشده است.
بماند که فراخوان برای مقاله است؛ نه برای مجموعه‌ای از نوشتارهای پژوهشی که در ترکیب پنل و برای هم‌پوشانی موضوعی مشترک به شکل ویژه طراحی می‌شوند.
طبیعی‌ست کسی که همه‌ی گفته‌هایش به متن رسمی فراخوان همایش بازمی‌گردد و مساله‌ی نویسندگان پنل عدول مدیران از مفاد همان فراخوان است، زیاده‌خواهی نکند و اگر ثابت شود که از مسیر فراخوان آمده است که دیگر هرگز نمی‌توانسته چنین شرطی هم بگذارد.
نوشته‌اند «براساس عرف سمینارها پذیرش خلاصه مقاله به منزله پذیرش کل مقاله نیست و تایید مقاله مشروط به ارائه و پذیرش کل مقاله از سوی هیات داوران است».
همه‌ی تصمیم ما برای انصراف گروهی و اعتراضی، از رسیدن این فایل صوتی آغاز شد که هیچ یک از مسوولان جشنواره هم در شأن خویش ندید تماسی بگیرد و مساله را حل کند.
در گفت‌وگوی نخست با ایسنا هم اشاره شد که مبلغ پرداختی برای آن مقاله یک‌پنجم تعهد همایش در فراخوان بوده است.