خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 11 آذر 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حباب سکه به ۲۸۰ هزار تومان رسید

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | جمعه، 05 آذر 1400 - 07:41
در چهارم آذرماه ۱۴۰۰ حباب سکه تا ۲۸۰ هزار تومان رسید که نسبت به اول هفته افزایش ۶۰ هزار تومانی را تجربه کرده است.
افزايش،تومان،هفته،سكه،نرخ،دلار،بازار،قيمت،توماني،شاهد،آذر،ار ...

خلاصه خبر

نرخ دلار و یورو افزایش یافت
در این هفته شاهد روند افزایشی نرخ ارز در بازار بوده ایم به طوری که دلار از نرخ ۲۶ هزار و ۸۵۹ تومان به ۲۷ هزار و ۷۵۳ تومان رسید که این ارقام بیانگر افزایش ۸۹۴ تومانی دلار در یک هفته است همچنین یورو از قیمت ۳۰ هزار و ۶۹۲ تومان به ۳۱ هزار و ۶۱۲ تومان رسید که بیانگر افزایش ۹۲۰ نرخ یورو در یک هفته است.
نام محصول شنبه (29 آبان) یکشنبه (30 آبان) دوشنبه (یکم آذر) سه شنبه (دوم آذر) چهار شنبه (سوم اذر ) پنجشنبه (چهارم ) سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۱۲.۳۲۰.۰۰۰ ۱۲.۳۲۰.۰۰۰ ۱۲.۴۵۰.۰۰۰ ۱۲.۴۰۰.۰۰۰ ۱۲.۵۵۰.۰۰۰ ۱۲.۵۴۰.۰۰۰ سکه تمام طرح قدیم ۱۲.۱۰۰.۰۰۰ ۱۲.۱۰۰.۰۰۰ ۱۲.۲۵۰.۰۰۰ ۱۲.۲۰۰.۰۰۰ ۱۲.۳۰۰.۰۰۰ ۱۲.۳۰۰.۰۰۰ نیم سکه بهار آزادی ۶.۴۰۰.۰۰۰ ۶.۵۰۰.۰۰۰ ۶.۴۵۰.۰۰۰ ۶.۴۰۰.۰۰۰ ۶.۴۵۰.۰۰۰ ۶.۵۰۰.۰۰۰ ربع سکه بهار آزادی ۳.۷۰۰.۰۰۰ ۳.۶۵۰.۰۰۰ ۳.۷۰۰.۰۰۰ ۳.۶۸۰.۰۰۰ ۳.۷۳۰.۰۰۰ ۳.۶۸۰.۰۰۰ سکه گرمی ۲.۲۵۰.۰۰۰ ۲.۲۵۰.۰۰۰ ۲.۲۵۰.۰۰۰ ۲.۲۵۰.۰۰۰ ۲.۲۵۰.۰۰۰ ۲.۲۵۰.۰۰۰ اونس جهانی یک هزار و ۸۴۶ دلار یک هزار و ۸۴۶ دلار یک هزار و ۸۴۴ دلار یک هزار و ۸۰۷ دلار و ۲۷ سنت یک هزار و ۷۹۳ دلار و ۸۳ سنت یک هزار و ۸۹۳ دلار و ۸۸ سنت طلای ۱۸ عیار ۱.۲۳۰.۴۰۰ ۱.۲۳۰.۴۰۰ ۱.۲۴۳.۴۰۰ ۱.۲۴۲.۶۰۰ ۱.۲۴۹.۳۰۰ ۱.۲۴۸.۸۰۰
نرخ دلار و یورو ۳ درصد کاهش یافت/ حباب سکه به ۲۲۰ هزار تومان رسید
افزایش نرخ دلار عامل اصلی گرانی سکه شد
محمد کشتی آرای نائب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره وضعیت بازار طلا و سکه در اولین هفته آذر ۱۴۰۰، گفت: امروز قیمت اونس جهانی د رآخرین روز هفته به یک هزار و ۷۹۶ دلار رسید که به طور متوسط شاهد کاهش هفتگی ۵۰ دلاری بوده ایم.
او افزود: قیمت ارز بر خلاف کاهش نرخ اونس جهانی با افزایش همراه بوده است به طوری که هر دلار آمریکا در بازار آزاد از کانال ۲۸ هزار تومانی به پله ۲۹ هزار تومان صعود کرد.
به بیان دیگر در این هفته افزایش یک هزار تومانی دلار را شاهد بوده ایم.
کشتی آرای تصریح کرد: افزایش نرخ ارز و کاهش اونس جهانی همدیگر را پوشش دادند و در نهایت قیمت طلا و سکه در طول هفته با افزایش همراه بوده است .
هرگرم طلای ۱۸ عیار نیز با افزایش ۱۳ هزار تومانی به یک میلیون و ۲۴۷ هزار و ۷۰۰ تومان مبنای داد و ستد مصنوعات طلا بود.