خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 08 آذر 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مانع زدایی در تولید چگونه محقق می‌شود؟

باشگاه خبرنگاران | سیاسی | جمعه، 05 آذر 1400 - 06:41
تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها شعاری بود که رهبر انقلاب برای سال ۱۴۰۰ برگزیدند.
توليد،موانع،دولت،رفع،عنوان،كشور،سياسي،سيزدهم،معتقد،اقتصادي،ت ...

خلاصه خبر

چه چیز‌هایی موانع تولید هستند؟
محسن دیانت کارشناس مسائل سیاسی هم درباره مقابله با مانع زدایی‌ها بیان کرد که اولین راهکار برای مقابله با موانع تولید این است که ارتباط دولت و بدنه تولید که همان کارآفرینان و صاحبان تولید هستند، برقرار شود؛ بنده معتقدم برخی از موانع تولید در کشور می‌تواند دلیل خود ساخته‌ای داشته باشد؛ شاید بزرگ‌ترین مانع تولید بروکراسی گسترده در کشور است؛ یعنی سیستم اداری عریض و تویلی در کشور داریم.
اقدامات دولت سیزدهم در مقابله با موانع تولید چیست؟
«رفع بیکاری و موانع تولید از اولویت‌های کاری و اصلی دولت است»؛ این قسمتی از سخنان رئیس جمهور در جریان سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است.
این سخنان نشان از اهتمام ویژه دولت و مسئولان برای رفع موانع و رونق تولید در کشور می‌دهد.
حجت الاسلام سید محمدرضا میرتاج الدینی نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی معتقد است که انجام سفر‌های استانی همراه با آسیب شناسی اقدامات گذشته مسئولان می‌تواند زمینه گفت‌وگوهای صادقانه با مردم را فراهم کند.
این نماینده مردم در مجلس با اشاره به اینکه حل معضلات اقتصادی باید مبتنی بر برنامه تحولی باشد، معتقد است که اگر تیم اقتصادی دولت سیزدهم ظرفیت‌های کنونی کشور را احیا کند، موانع تولید نیز برطرف خواهد شد.
رفع موانع تولید نیازمند آسیب‌شناسی و رفع بوروکراسی و میدان دادن به بخش خصوصی و اعتبارات است، لذا این مهم باید در اولویت کاری دولت سیزدهم قرار بگیرد.