خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 11 آذر 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

افت تحصیلی ناشی از آموزش مجازی را چطور جبران کنیم؟

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | جمعه، 05 آذر 1400 - 06:06
عضو هیئت علمی پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش راهکار مقابله با شکاف و افت یادگیری ناشی از آموزش مجازی دانش آموزان توضیح داد.
دانش،يادگيري،آموزان،افت،مدرسه،آزمون،مدارس،سنجش،برنامه،تابستا ...

خلاصه خبر

او افزود: سنجش افت یا شکاف یادگیری، به عبارتی که آزمون های استانداردی در ابتدای سال از دانش آموزان در کلیه مقاطع و پایه ها برگزار می شود تا در آن اطلاعات دریافتی دانش آموز در پایه های قبل بررسی شود تا بتوان تفاوت میزان یادگیری جدید دانش آموزان را بررسی کرد.
بهراد ادامه داد: با توجه به ضرورت سنجش و اهمیت برقراری ارتباط مجدد با دانش آموزان، معلمان باید به راهبرد های زیر توجه شود:
توجه به نیازهای عاطفی و اجتماعی دانش آموزان پیش از سنجش ضروری است.
مانند صرف اولین روز کلاس به صحبت و گفتگو در مورد تجربه دانش آموزان در تعطیلی طولانی مدارس، انجام شود.
انتقال انتظارات به دانش آموزان و پرهیز از انگ زدن: هدف از سنجشها، روشی برای شناخت بهتر دانش آموزان و حمایت بهتر از آنها در موضوعات کلیدی است تا صرفاً شناسایی شکافهای یادگیری به درستی تشخیص داده شود.
اتواع افت یادگیری در دانش آموزان
عضو هیئت علمی پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش گفت: افت و شکاف یادگیری نامتوازن درون مدرسه شامل پاسخ گروهی مبتنی بر اطلاعات بدست آمده در سطح دانش آموزی است، به طوری که مدرسه تابستانی برای دانش آموزان پایین تر از آستانة خاصی در آزمون ها است.
راه کارهای جبران و ترمیم افت تحصیلی دانش آموزان