خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 08 آذر 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

صعود به جام جهانی در حضور مهمان ویژه با رویکرد حل مناقشات

ایسنا | برگزیده، ورزشی | جمعه، 05 آذر 1400 - 05:53
تیم ملی ایران می تواند در حضور رئیس فیفا و حضور احتمالی هواداران در ورزشگاه آزادی، صعود زودهنگام خود به جام جهانی را در دیدار با عراق جشن بگیرد.
ديدار،فوتبال،ايران،فيفا،فدراسيون،رئيس،حضور،تيم،ملي،ورزشگاه،ف ...

خلاصه خبر

به گزارش ایسنا، بالاخره برنامه سفر جیانی اینفانتینو به ایران مشخص شد و به گفته وزیر ورزش و جوانان، رئیس فیفا در دیدار تیم ملی فوتبال ایران و عراق که هفتم بهمن در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود، در تهران حاضر خواهد شد و این دیدار را از نزدیک تماشا می‌کند.
صعود به جام جهانی با اینفانتینو
شهاب‌الدین عزیزی خادم در دیدار ایران و عراق در شانزدهم شهریور در دوحه قطر و در دیدار با اینفانتینو، رئیس فیفا را به تهران دعوت کرد و قرار بود همزمان با حضوری وی، سایر روسای فدراسیون‌های فوتبال منطقه هم در تهران حاضر شوند و حتی یک دیدار دوستانه با حضور پیشکسوتان فوتبال ایران و برخی ستاره‌های دنیای فوتبال برگزار شود.
حضور اینفانتینو در تهران می‌تواند با صعود تیم ملی ایران به جام جهانی به عنوان اولین تیم آسیایی همراه شود.
این اتفاق در حالی است که اینفانتینو در دیدار قبلی خود با عزیزی خادم خواستار حل و فصل مساله اساسنامه فدراسیون فوتبال و همینطور حضور زنان در ورزشگاه های فوتبال شده بود.
باید دید با توجه به بازگشایی ورزشگاه‌ها در مسابقات لیگ برتر، در بازی تیم ملی زنان هم به ورزشگاه راه پیدا خواهند کرد یا خیر.
فدراسیون فوتبال هم خواسته‌هایی از رئیس فیفا دارد.