خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 08 آذر 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دولت بر مدیریت و کاهش قیمت‌ها متمرکز است

مهر | اقتصادی، سیاسی | پنجشنبه، 04 آذر 1400 - 23:18
وزیر صمت با اشاره به تمرکز دولت بر مدیریت و کاهش قیمت‌ها تأکید کرد: باید به سرعت با گرانفروشی برخورد و آن را رفع کنیم.
گاز،واحدهاي،توليد،وزير،كاهش،قيمت،صنعتي،خانگي،قطع،بازار،وزارت ...

خلاصه خبر

فاطمی‌امین همچنین در پاسخ به پرسش دیگری درباره تأثیر قطع گاز صنایع بر عرصه تولید به ویژه صنایع فولاد و سیمان گفت: امسال در مقایسه با پارسال میزان مصرف گاز بسیار افزایش یافته است با این حال با مدیریت وزارت نفت تقریبا تاکنون قطعی گاز در واحدهای تولید سیمان و فولاد نداشتیم.
وی افزود: با تدابیری که اندیشیده شد سوخت مایع جایگزین برای واحدهای تولید سیمان فراهم شده است تا اگر نیاز به قطع گاز باشد از این سوخت برای این واحدهای صنعتی استفاده شود و مشکل خاصی در این حوزه نداشته باشیم.
وزیر صمت گفت: البته در واحدهای تولیدی فولاد از گاز به عنوان احیا استفاده می‌شود و گاز، سوخت این واحدها تلقی نمی‌شود یعنی اگر به واحدهای تولید فولاد گاز عرضه نکنیم، نمی‌شود به جای آن از گازوئیل یا مازوت استفاده کنیم.
وی گفت: البته ما این نگرانی را برای برق نیز داریم، چون وقتی که با کمبود گاز مواجه شویم نیروگاه‌ها نیز دچار مشکل می‌شوند و ممکن است با قطعی برق مواجه شویم.
وزیر صمت افزود: به همین علت جلسات متعددی با مسئولان وزارتخانه‌های نیرو و نفت داشتیم و آنان اطمینان دادند که امسال در واحدهای صنعتی قطع گاز و برق نخواهیم داشت.
وی گفت: از مردم خواهش می‌کنم که میزان مصرف گاز خانگی را کاهش دهند، زیرا اگر گاز و برق واحدهای صنعتی قطع شود به تولید و اشتغال در کشور ضربه می‌خورد.
فاطمی‌امین ابراز امیدواری کرد: با همکاری مردم و کاهش مصرف گاز خانگی، وزارت نفت مجبور به قطع گاز مشترکان پرمصرف نشوند و گاز واحدهای صنعتی برای ادامه تولید و اشتغال در کشور در حد مطلوب تأمین شود.