خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 08 آذر 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نیروهای ارتش بر فراز کوه‌های «البلق» / اعزام نیروهای تازه‌نفس به جبهه مأرب+ نقشه- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | پنجشنبه، 04 آذر 1400 - 20:53
نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی دولت نجات ملی و انصارالله یمن از غرب شهر مأرب پیشروی کرده و مناطقی در کوهستان البلق را به کنترل خود درآوردند.
نيروهاي،شهر،دولت،ائتلاف،سعودي،نجات،منابع،ملي،يمن،جنوب،غربي،استان

خلاصه خبر

منابع قبیله‌ای همچنین تأکید کردند که درگیری‌های شدید بین طرفین در مناطق الفلج هم اکنون وجود دارد و برخی خبرها حکایت از آن دارد که نیروهای ائتلاف سعودی و عناصر گروهک القاعده به شدت از هم فروپاشیده و عقب نشینی کرده‌اند.
شهرستان العبدیه هفته‌‌های گذشته با مصالحه و بعد از فرار عناصر دولت مستعفی و حزب الاصلاح (دو متحد عربستان در جنگ یمن) به کنترل نیروهای دولت نجات ملی درآمد.
اخیرا منابعی در استان مأرب به روزنامه الاخبار گفتند که شهر مأرب از نظر ائتلاف سعودی سقوط کرده تلقی می‌شود و حملات هوایی و گشودن جبهه الحدیده در غرب یمن و شبوه (جنوب مأرب) علیه نیروهای دولت نجات ملی و انصارالله به این دلیل است که سقوط این شهر نفت‌خیز و مقر وزارت دفاع دولت در این شهر را به تأخیر بیندازد.
روزنامه وال‌استریت ژورنال آمریکا نیز اخیرا در مطلبی نوشت که کار شهر مأرب تمام شده و ریاض با لشکرکشی‌های خود می‌خواهد سیطره نیروهای صنعاء بر این شهر را به تأخیر بیندازد.