خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 11 آذر 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تدبیر خیرخواهانه یا آیین نامه ظالمانه علیه استقلال و پرسپولیس؟

مهر | ورزشی | پنجشنبه، 04 آذر 1400 - 16:30
در اوج تقابل باشگاه استقلال و سازمان لیگ درتبلیغات محیطی، حالا پرونده تازه ای علیه آبی ها در فدراسیون باز شده؛ ممانعت استفاده از  بازیکنان خارجی به دلیل عدم ارائه ضمانت نامه بانکی!
استقلال،ليگ،نامه،تيم،ضمانت،سازمان،باشگاه،ارائه،خارجي،بانكي،پ ...

خلاصه خبر

با تساوی استقلال مقابل گل گهر و پیروزی پرسپولیس و سپاهان مقابل صنعت نفت و فجرسپاسی، فاصله تیم ها در بالای جدول کم و کمتر شد.
حالا اختلاف سپاهان صدرنشین با تیم های آلومینیوم اراک و استقلال و پرسپولیس به ترتیب دو و یک امتیاز است و به نظر امسال شاهد رقابت نزدیک تیم ها در بالای جدول خواهیم بود.
اما موضوعی که طی روزهای گذشته مورد بحث قرار گرفت، تقابل سازمان لیگ فوتبال و باشگاه استقلال بر سر استفاده از دو بازیکن فرانسوی بود.
دلیل مخالفت آنها نیز عدم ارائه ضمانت بانکی از سوی باشگاه استقلال عنوان شده است.
یعنی نه تنها استقلال، بلکه پرسپولیس هم امکان ارائه ضمانت نامه بانکی برای استفاده از بازیکنان خارجی را نخواهد داشت.
باشگاه استقلال با ارائه این نامه همچنین ضمانت نامه ملکی و با مجوز دبیرکل فدراسیون فوتبال توانست کارت بازی یامگا و ژستد را بگیرد و این دو بازیکن در بازی های قبلی استقلال موفق به همراهی تیم تهرانی در لیگ برتر شدند اما در آستانه جدال با گل گهر دوباره با حضور دو بازیکن فرانسوی در ترکیب استقلال مخالفت شد و تاکید شد که استقلال باید ضمانت نامه بانکی ارائه کند.
سازمان لیگ ضمانت نامه بانکی می خواهد و وزارت ورزش اجازه ارائه این ضمانت نامه را نمی دهد و باشگاه پرسپولیس هم مثل استقلال در این زمینه دچار مشکل خواهد شد.
البته که بعد از تقابل جدی سازمان لیگ و باشگاه استقلال در خصوص استفاده از تبلیغات محیطی، به نظر می رسد این موضوع با این مسئله چندان بی ارتباط نباشد.