خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 11 آذر 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

گزارش سازمان ملل از تبعات مالی اشغالگری رژیم صهیونیستی در کرانه باختری

ایسنا | بین‌الملل | پنجشنبه، 04 آذر 1400 - 16:30
در گزارش سازمان ملل تحت عنوان "هزینه‌های اقتصادی اشغالگران اسرائیلی علیه ملت فلسطین: فقر در کرانه باختری ۲۰۰۰- ۲۰۱۹" آمده است، ۵۸ میلیارد دلار صرف هزینه اقدامات اشغالگران در کرانه باختری طی ۲۰ سال گذشته شده است و این هزینه سه برابر و نیم تولید ناخالص داخلی اراضی فلسطین اشغالی در سال ۲۰۱۹ است.
باختري،كرانه،گزارش،اشغالي،اراضي،درصد،اسرائيلي،نرخ،دلار،انتفا ...

خلاصه خبر

به گزارش ایسنا، به نقل از الیوم السابع، در این گزارش تاکید شده که حداقل هزینه رهایی از فقر در کرانه باختری بین سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۷ شش برابر شده است و از ۷۳ میلیون دلار در سال ۱۹۹۸ به ۴۲۸ میلیون دلار در سال ۲۰۰۷ رسیده و نرخ فقر و نابرابری پس از انتفاضه دوم به شدت افزایش یافت و پس از گذشت دو دهه به سطح قبل از انتفاضه دوم بازنگشته است.
در واقع نرخ بیکاری در کرانه باختری بالا بوده و بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۹ حدود ۱۸ درصد بود.
در این گزارش تاکید شده است، اگر کارگران فلسطینی در اراضی اشغالی و شهرک‌های اسرائیلی نبودند، نرخ بیکاری در کرانه باختری بسیار بالاتر و نزدیک به نرخ بسیار بالای غزه که از سال ۲۰۰۷ محاصره شده، بود.
از سال ۱۹۹۹ تاکنون این نرخ ثبات داشته و به بیانی درست‌تر، کرانه باختری دو دهه نبود رشد و توسعه غیرمولد اشتغال را پشت سر گذاشته است.
در این گزارش لغو تمامی محدودیت‌های اعمال شده برای آمد و شد در اراضی اشغالی فلسطین، ار تباط جغرافیایی آن از طریق متصل کردن قدس شرقی و تمامی شهرها و روستاهای کرانه باختری و نوار غزه به یکدیگر، قادر ساختن دو بخش عمومی و خصوصی فلسطینیان برای تاسیس و راه‌اندازی فعالیت‌های کشاورزی، صنعتی و تجاری در منطقه "ج" خواسته شد.