خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 11 آذر 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تشدید بحران کرونا در قاره آمریکا

مشرق | سیاسی | پنجشنبه، 04 آذر 1400 - 15:53
در حالی که گزارش‌های هفتگی سازمان جهانی بهداشت از روند صعودی شمار مبتلایان به بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ خبر می‌دهد، قاره آمریکا با «جهش» ۲۳ درصدی شمار مببتلایان در یک هفته اخیر مواجه بوده است.
كرونا،ابتلا،ويروس،گزارش،موارد،درصدي،ايتاليا،افزايش،كشور،قاره ...

خلاصه خبر

آمریکا نیز بیشترین موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا را گزارش کرده است و پس از آن آلمان، انگلیس، روسیه و ترکیه قرار دارند.
به گزارش خبرگزاری افه، سازمان بهداشت پان آمریکن (PAHO) نیز دیروز /چهارشنبه/ در حالی از افزایش ۲۳ درصدی موارد ابتلا به ویروس کرونا در قاره آمریکا خبر داد که ایالات متحده و کانادا در صدر کشورهای این منطقه قرار دارند.
کاریسا اِتیِنه رئیس سازمان بهداشت پان آمِریکن با توصیف این افزایش نرخ ابتلا به عنوان «جهش» گفت در هفته گذشته ۸۸۰ هزار و ۵۸۳ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا و بیش از ۱۵ هزار مورد فوت در قاره آمریکا گزارش شده است.
با اوج گیری دوباره ابتلا به کرونا در آلمان، مرکز سلامت عمومی این کشور روز پنجشنبه اعلام کرد که بیش از یکصد هزار آلمانی از زمان آغاز همه گیری کووید – ۱۹ بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.