خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 11 آذر 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

وانگ یی: چین آماده همکاری با ایران برای مقابله با یکجانبه گرایی است

ایسنا | سیاسی | پنجشنبه، 04 آذر 1400 - 14:13
وزیر امور خارجه چین با اشاره به پنجاهمین سال برقراری روابط دیپلماتیک میان تهران و پکن خاطر نشان کرد: روسای جمهور ایران و چین تعامل استراتژیک بسیار خوبی با یکدیگر دارند که این نقشه راه برای توسعه روابط دوجانبه را مشخص می کند.
چين،ايران،روابط،امور،وانگ،يي،امورخارجه،پكن،خارجه،وزارت،همكار ...

خلاصه خبر

به گزارش ایسنا، وزارت امور خارجه چین امروز (پنج شنبه) با انتشار بیانیه ای ضمن اعلام گفت وگوی حسین امیرعبدللهیان و وانگ یی وزرای خارجه ایران و چین که روز چهارشنبه به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، تصریح کرد: وانگ یی در اظهارات خود بر آمادگی پکن برای همکاری با ایران به منظور مقابله با هر گونه یک جانبه گرایی و زورگویی، حفظ اصول عدم دخالت در امور داخلی (سایر کشورها) و همچنین انصاف و عدالت بین المللی تاکید کرد.
بنابر گزارش وزارت امورخارجه چین، وانگ یی در ادامه به پنجاهمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک میان تهران و پکن اشاره کرده و گفت: ابراهیم رئیسی و شی جین پینگ روسای جمهوری ایران و چین تعامل راهبردی بسیار خوبی با یکدیگر دارند و این مسیر تعمیق روابط میان دو کشور را ترسیم می کند.