خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 12 مهر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

جدیدترین جزئیات از قیمت‌ها در بازار مسکن/ با بررسی دارایی خود در این نقاط به دنبال خانه بگردید

باشگاه خبرنگاران | یادداشت | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 18:35
جزئیات ساخت ۴۰۰ هزار مسکن را در گفت‌و‌گو با ۳ مسئول از نظر می‌گذرانید.
قيمت،پرداخت،شهرسازي،سازندگان،طاهرخاني،قرار،شركت،برنامه،بانك، ...

خلاصه خبر

تغییر رویکرد ساخت و ساز
حبیب‌الله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای‌جدید در خصوص نحوه ساخت ۲۰۰ هزار واحد در شهر‌های جدید گفت: ساخت این تعداد واحد به‌صورت مشارکت با بخش خصوصی است و دولت هیچ دخالتی در ساخت و تصدیگری آن ندارد.
معاون وزیر راه یکی از نکات مهم ساخت و ساز جدید را امکان پیش فروش واحد‌ها با پیشرفت ۳۰ درصدی به شرکای ساخت نام برد و گفت: این طرح همزمان مربوط به ساخت واحد‌ها و هم مربوط به محله سازی‌ها است.
طاهرخانی پرداخت تسهیلات را یکی دیگر از مشوق‌های دولت برای جذب مشارکت بخش خصوصی نام برد و گفت: با معرفی شرکت عمران شهر‌ها سازندگان به بانک برای دریافت تسهیلات ساخت معرفی می‌شوند که بر اساس قوانین بانک مسکن اگر الگوی ساخت بر اساس صنعتی‌سازی یا ساخت ساختمان‌های سبز باشد وام با نرخ سود کمتر به سازندگان پرداخت می‌شود.
ساخت ۶۶ هزار واحد تا آخر بهمن
مدیرعامل شرکت عمران شهر‌های جدید در خصوص زمان ساخت ۲۰۰ هزار واحد در شهر‌های جدید گفت: کار ساخت در برخی شهر‌ها شروع شده و تا ۲۲ بهمن امسال ۶۰ هزار واحد در مجموع در شهر‌های جدید ساخته می‌شود.
کلانشهر‌ها جامعه هدف
وی در خصوص متراژ واحد‌ها هم گفت: ما این موضوع را به تحلیل‌های سازندگان از بازار مسکن و بیشترین نیاز مردمی واگذار کرده‌ایم و شرکای ساخت ما این اطلاعات را به شرکت عمران می‌دهند.
افزایش تسهیلات ساخت
ساخت ۱۰۰ هزار واحد در محله‌های هدف در طرح بازآفرینی شهر‌ها یکی دیگر از برنامه‌های ساخت ۴۰۰ هزار واحد تا سال ۹۹ است.
این طرح نیز به‌صورت مشارکتی است و نقش دولت در ساخت و ساز نقش تسهیل گری است.
از مجموع ۴۰۰ هزار واحدی که در برنامه دولت برای ساخت مسکن قرار گرفته ساخت ۱۰۰ هزار واحد توسط بنیاد مسکن در دستور کار است که این تعداد واحد عموماً برای واگذاری به اقشار کم درآمد خواهد بود.