سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دیدگاه کاندیداهای ریاست جمهوری ازبکستان در مورد سیاست داخلی، خارجی و افغانستان

فارس | بین‌الملل، بین‌الملل | شنبه، 01 آبان 1400 - 12:53
5 کاندیدای ریاست جمهوری ازبکستان در چارچوب تبلیغات انتخاباتی، دیدگاه های خود را در مورد سیاست داخلی و خارجی و افغانستان بیان کردند.
ازبكستان،سياست،برنامه،انتخاباتي،خارجي،روابط،جمهوري،افغانستان ...

خلاصه خبر

«شوکت میرضیایف» نامزد ریاست جمهوری از حزب لیبرال دموکراتیک ازبکستان در برنامه انتخاباتی خود، استراتژی جدید ازبکستان را ارائه کرد که کاهش حداقل 2 برابری فقر تا سال 2027 میلادی، توسعه اقتصاد دیجیتالی، تعمیق اصلاحات در زمینه قضایی- حقوقی، افزایش طول عمر و تکمیل مدیریت دولتی را شامل می‌شود.
«علیشیر قادراف» نامزد ریاست جمهوری از حزب دموکراتیک ازبکستان «ملی تیکلانیش» در برنامه انتخاباتی خود، اصلاحات قضایی- حقوقی، تصویب برنامه 5 ساله دولت برای قطع حضور دولت در اقتصاد، بیمه اجباری کارمندان، به کارگیری سیستم جدید در حمایت از قشر کم بضاعت، تصویب برنامه «اسلام منبع معارف»، تداوم برقراری آزادی بیان و برقراری دموکراسی در جامعه را مطرح کرده است.
«مقصوده وارث‌اوا» نامزد ریاست جمهوری از حزب دموکراتیک خلق ازبکستان شعار برنامه انتخاباتی خود را «مراقبت از همه افراد، وظیفه دولت است» اعلام کرد.
«بهرام عبدالحلیم‌اف» نامزد ریاست جمهوری ازبکستان از حزب سوسیال دموکراتیک «عدالت» در برنامه انتخاباتی خود ساخت جامعه آزاد و یک دولت عدالت محور، تقسیم عادلانه درآمد ناخالص ملی، تشدید رقابت در اقتصاد، انتقال موسسات اجرای مجازات به سازمان‌های دادگستری، ریشه کنی فساد در تمام زمینه‌های مدیریت دولتی، گازرسانی و برق رسانی به تمام روستاهای کشور را در اولویت قرار داده است.
انتخابات ریاست جمهوی ازبکستان فردا 24 اکتبر برگزار می‌شود.
فرد نمی‌تواند پشت سر هم بیش از دو دوره رئیس جمهور باشد.