خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 01 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

کتابخانه‌های شهری اردستان استحکام لازم را ندارند

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 23 مهر 1400 - 07:12
گروه استان‌ها - کتابخانه‌های عمومی شهر اردستان از استحکام خوبی برخوردار نیست و باید به فکر یک کتابخانه مرکزی خوب بود.
اردستان،كتابخانه،نيم،درصد،موضوع،شهرستان،كتاب،عمومي،فرهنگي،بو ...

خلاصه خبر

عفت باقری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردستان، اظهار داشت: تعمیراتی در خصوص کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردستان انجام شده که می‌توان به نصب دوربین مدار بسته در مرکز کتابخانه شهید طباطبایی اشاره کرد چرا که سالن‌های مطالعه با مخازن اصلی کتاب به صورت مشترک بود و این سیستم مورد نیاز بود.
605 فعالیت فرهنگی توسط کتابخانه‌های عمومی اردستان ثبت شد
ظرفیت ایجاد باغ کتاب در اردستان وجود دارد
باقری گفت: شهرستان اردستان از چهار کتابخانه شهری برخوردار است و دو کتابخانه روستایی هم در این زمینه فعال هستند که کتابخانه‌های شهری یکی در شهر مهاباد، یکی هم در شهر زواره و دو مورد هم در شهر اردستان است که از استحکام خوبی برخوردار نیستند و باید به فکر یک کتابخانه مرکزی خوب باشیم که همواره این موضوع در دستور کار بوده و انشالله به این موفقیت خواهیم رسید.
پرداخت نیم درصد حق کتابخانه توسط شهرداری‌ها یک موضوع قانونی است
وی افزود: از این بابت که مسئولان جدید شوراها در سه شهر اردستان، زواره و مهاباد افراد جدیدی هستند به آن‌ها اعلام می‌کنیم پرداخت نیم درصد از درآمد شهرداری‌ها و واریز آن به حساب انجمن کتابخانههای هر شهر یک تکلیف قانونی است و همچون ارزش افزوده که پرداخت می‌کنند اینکار هم باید انجام شود.
فرماندار شهرستان اردستان گفت: راه فرار به جلو و پنهان کردنی هم از این قانون برایشان وجود ندارد و اهمال و سهل انگاری در انجام این کار موجب می‌شود تا نهاد کتابخانه‌ها عمومی کشور هر سال تفریق بودجه شهرداری‌ها را از سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور می‌گیرد و بر اساس تفریق بودجه‌ای که اظهار کرده‌اید از بودجه‌ای که باید برای شهرداری‌ها واریز شود حق کتابخانه‌ها را برداشت خواهد کرد.
مسئول امور شهرستان‌های اداره کل کتابخانه‌های استان اصفهان گفت: تعداد ثبت 605 برنامه فرهنگی در سامانه فرهنگی برای یک شهرستان کوچک همچون اردستان واقعا آمار بالایی است اما برای رونق کار بودجه نیاز است تا جوانان شهرستان از مطالعه دور نشوند.