خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 01 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

از جزئیات واکسیناسیون دانش آموزان تا چگونگی فعالیت های مهدهای کودک

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | جمعه، 23 مهر 1400 - 04:06
آموزش و پرورش در هفته گذشته با اخباری درباره واکسیناسیون دانش‌آموزان و اما و اگر‌های فعالیت مهدهای کودک تحت پوشش آموزش و پرورش گذشت.
آموزش،پرورش،واكسيناسيون،دانش،آموزان،مدارس،فعاليت،شاد،كودك،با ...

خلاصه خبر

آموزش و پرورش در هفته‌ای که گذشت؛
منصور مجاوری مشاور پیشین وزیر آموزش و پرورش گفت که بزرگترین زخم کهنه برای یک فرهنگی حس تبعیض بوده وهست.
علیرضا کاظمی سرپرست آموزش و پرورش در خصوص بازگشایی مدارس اظهار کرد: الگوی بازگشایی مدارس هیچ تغییری نکرده است و طبق الگوی طراحی شده مدارس بازگشایی خواهند شد در حال حاضر سیستم‌های نظارت سامانه‌ای و مدارس کاملاً آماده اند که با مهیا شدن شرایط مدارس را با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی به تدریج بازگشایی کنیم.
امروز؛ پایان مهلت واکسیناسیون دانش‌آموزان در مدارس/ امکان واکسینه شدن والدین در مراکز تجمیعی آموزش و پرورش
اعظم گودرزی سرپرست دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه هنوز تصمیمی مبنی بر واکسینه کردن دانش آموزان کمتر از ۱۲ سال گرفته نشده است، بیان کرد: در این مورد تابع تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.
او همچنین به فعالیت مراکز تجمیعی واکسیناسیون دانش آموزان اشاره داشت و گفت که با ابلاغ دستورالعملی از سوی معاونت تربیت بدنی و سلامت به تمام ادارات کل آموزش و پرورش کشور، کمیته‌های هماهنگی استانی بین ادارات آموزش و پرورش شروع کار در پایگاه‌‎ای تجمیعی را کلید زد و واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله صورت انجام شد.
علیرضا حاجیان زاده، رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک در باره مجوز فعالیت مهدهای کودک گفت: تا زمان صدور مجوز در هیئت امنای سازمان، مجوز فعالیت مهدهای کودک تا سال ١۴٠١ تمدید می شود.
به همین منظور سازمان پژوهش ٢٢ بسته معرفی کرد.