خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 01 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

درد «بیکاری» تحصیل کرده‌ترین معلولان

ایسنا | اجتماعی و حوادث | جمعه، 23 مهر 1400 - 03:12
حدود ۲۰۳ هزار نفر از افراد دارای معلولیت بینایی تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند که این میزان حدود ۱۳ درصد کل معلولان این سازمان را شامل می‌شود؛ در این میان آمارها از وضعیت تحصیل نابینایان نشان می‌دهد که این گروه از تحصیل‌کرده‌ترین گروه معلولان هستند، اما اظهارات انجمن‌های فعال نابینایان حاکیست در حال حاضر یکی از مهم‌ترین مشکلات جامعه نابینایان اشتغال بوده و متاسفانه سیاست‌گذاری، طرح یا برنامه‌ای جدی برای ارتقاء سطح اشتغال این افراد در کشور وجود ندارد.
نابينايان،معلولان،توانبخشي،سازمان،بهزيستي،اشتغال،زمينه،جذب،و ...

خلاصه خبر

حدود ۲۰۳ هزار نفر از افراد دارای معلولیت بینایی تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند که این میزان حدود ۱۳ درصد کل معلولان این سازمان را شامل می‌شود؛ در این میان آمارها از وضعیت تحصیل نابینایان نشان می‌دهد که این گروه از تحصیل‌کرده‌ترین گروه معلولان هستند، اما اظهارات انجمن‌های فعال نابینایان حاکیست در حال حاضر یکی از مهم‌ترین مشکلات جامعه نابینایان اشتغال بوده و متاسفانه سیاست‌گذاری، طرح یا برنامه‌ای جدی برای ارتقاء سطح اشتغال این افراد در کشور وجود ندارد.
دستگاه‌ها سهمیه سه درصدی استخدام معلولان را رعایت می‌کنند؟
تلاش برای کاهش تفسیرهای محدودکننده معلولان در قوانین
وی معتقد است که در زمینه اشتغال معلولان مشکلات همچنان وجود دارد؛ اما برای حل این مشکلات مرحله به مرحله حرکت می‌شود.
هرچند بعضا فارغ از تلاش‌هایی که برخی دستگاه‌ها با استناد به آیین‌نامه‌های استخدام خود برای جذب نکردن برخی گروه‌ها دارند، اما در بخش‌هایی هم مشکلات فنی وجود دارد؛ به طور مثال سازمان برای جذب نیرو برای پستی اعلام آمادگی می‌کند اما بسیاری از افراد معلول برای آن پست کاندید نیستند و این باعث می‌شود بخشی از سهمیه‌های جذب استخدام معلولان هدر رود.
معینی گفت: البته یکی از نکات مثبت در قانون حمایت از حقوق معلولان این است که اگر سازمانی در سال نیروی از میان معلولان جذب نکرد، ظرفیت تعداد افرادی که جذب نشده‌اند برای سال‌های بعد ذخیره می شود که این موضوع پیشرفت بوده است.
هنوز در جذب نیروهای معلول در بخش خصوصی به استانداردهای لازم نرسیده‌ایم
باید بتوان از پتانسیل بخش‌های خصوصی استفاده کرد؛ به طور مثال برای جذب نیروی افراد دارای معلولیت در بخش خصوصی، باید مشوق‌هایی را برای بخش خصوصی در نظر گرفت تا افراد معلول جذب شوند.
مشوق‌های استخدام معلولان توسط بخش خصوصی، ترغیب کننده نیست
بخش خصوصی مشکلاتی به دلیل تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی داشته و قطعا در این شرایط میل به جذب افراد معلول میان آنها کمتر است چراکه بخش خصوصی این نگرش را دارد که افراد دارای معلولیت کارآیی کافی ندارند اما به هر حال علی‌رغم پیش‌بینی‌های برخی مشوق‌ها برای بخش خصوصی، این مشوق‌ها به میزانی که بخش خصوصی را وادار به جذب معلولان کند، نکرده است.
نبود حمایت کافی از کارآفرینی تخصصی در حوزه معلولان
با وجود این مشکلات اما معینی نسبت به نبود حمایت کافی از کارآفرینی تخصصی در حوزه معلولان کشور هم انتقاد کرد گفت: ممکن است بسیاری از معلولان و نابینایان علاقه‌ای به تحصیل در دانشگاه نداشته باشند این درحالیست که این افراد باید بتوانند مهارت‌های فنی‌و حرفه‌ای را بیاموزند تا بتوانند دارای شغل شوند.
درنتیجه باید به معلولان و نابینایان مهارت‌ آموخت.
چرخه معیوب حرفه‌آموزی معلولان؛ چه کسی مسئول است؟
اصولا در دنیا کشورهایی در بحث اشتغال معلولان موفق بوده‌اند که به یک سیستم کامل آموزش، حمایت از یافتن شغل مناسب برای معلولان، حمایت در محیط کار و ورود مددکاران برای حمایت از معلولان استفاده کرده‌اند.
بخش دولتی ظرفیت جذب همه نابینایان و معلولان را ندارد
مسئول شورای سیاستگذاری دبیرخانه کمیته نظارت بر قانون حقوق معلولان گفت: ما پیگیر موضوع سهمیه سه درصد استخدامی خواهیم بود، اما بخش دولتی با ظرفیتی که دارد نمی‌تواند همه نابینایان و معلولان را جذب کند و لذا باید در بخش خصوصی هم حمایت‌هایی صورت گیرد.
نابینایان تحصیل کرده ترین گروه معلولان
سیاستی برای ارتقای سطح اشتغال معلولان وجود ندارد
معینی با اشاره به اینکه در زمینه اشتغال جامعه نابینایان سیاست‌گذاری، طرح و برنامه‌ای برای ارتقاء سطح اشتغال این افراد در کشور وجود ندارد، اظهار کرد: مشکل حل اشتغال معلولان از جمله نابینایان، برعهده سازمان بهزیستی نیست بلکه همه نهادهای متولی این امر باید به اشتغال افراد معلول توجه کنند.
زمانی که معاونت اشتغال در وزارت تعاون وجود دارد و بودجه عظیمی در آن بخش صرف می‌شود، هیچ دلیلی ندارد همه معلولان برای اشتغال به سازمان بهزیستی مراجعه کنند.
این سیاست کلان کشور است که باید جذب افراد معلول را در ظرفیت‌های شغلی لحاظ کند و سیاست یکپارچه‌ای از آموزش (شامل مهارت‌های فنی تا آموزش عالی، سیستم‌های بازاریابی برای اشتغال افراد معلول و شناسایی پتانسیل‌های اشتغالی معلولان) داشته باشد.
با وام ۵۰ میلیون تومانی چه کسی می‌تواند صاحب شغل شود که معلولان صاحب آن شوند؟
مدیرعامل شبکه تشکل‌های نابینایان و کم‌بینایان گفت: همچنین باید به صورت دائم و براساس تحولات بازار کار، برای معلولان فرصت‌ شغلی تعریف شود و باید مرکزهای حمایت‌های شغلی از معلولان بر روی این موضوع کار کند؛ به این معنی که باید طرح مطالعاتی و نیازسنجی‌های دقیق در این حوزه داشته باشیم.
اکنون سوالی که مطرح می‌شود این است که تاکنون چند طرح مطالعاتی در زمینه اشتغال نابینایان و معلولان در کشور انجام شده است؟
نباید عمده کارها بر این موضوع متمرکز شود که با سیستم بانکی صحبت شود تا وام خوداشتغالی به معلولان ارائه شود و به طور مثال به افراد ۵۰ میلیون تومان وام پرداخت کنند؛ مگر با وام ۵۰ میلیون تومانی چه کسی می‌تواند صاحب شغل شود که یک فرد معلول بتواند این کار را انجام دهد؟
این‌های مشکلاتی است که در زمینه اشتغال افراد نابینا و معلول وجود دارد و ما در تلاش هستیم تا در کمیته نظارت بر قانون و بحث‌های کلان این موارد را اصلاح کنیم.
مگر انجمن‌ها امکان ارائه آموزش‌های تخصصی به زنان نابینا را دارند؟.
با نمونه‌های زیادی از بانوان تحصیل کرده نابینا مواجه شدیم که تاکنون ساده‌ترین غذا را درست نکرده بودند، چراکه خانواده‌شان اعتقاد نداشتند فرزندشان که دارای معلولیت نابینایی است توانایی آشپزی دارد.
بودجه‌ای که برای تامین وسایل توانبخشی معلولان اختصاص می‌یابد باید دارای شاخص باشد.
بهزیستی زیر فشار تامین مستمری و معیشت معلولان؛ توانبخشی در حاشیه
مدیرعامل شبکه تشکل‌های نابینایان و کم‌بینایان معتقد است که متاسفانه به قدری سازمان بهزیستی تحت فشار تامین مستمری، پرداخت یارانه و حق معیشت قرار گرفته است که وظیفه اصلی خود یعنی توانبخشی و توانمندسازی جامعه معلولان به حاشیه رفته است.
افراد نابینا به دو گروه تقسیم می‌شوند؛ گروهی از آنها افراد تحصیل‌کرده‌ای هستند که باید جذب سیستم دولتی و اداری شوند که ظرفیت در سیستم اداری کم است و بعضا سهمیه سه درصد شامل حال معلولان نمی‌شود و ادارات در جذب نابینایان مقاومت می‌کنند، گروه دیگری از معلولان هم هستند که تحصیلات پایینی دارند و تا زمانی که مهارت و حرفه‌ای بلد نباشند نمی‌توانند کار کنند.
وی در ادامه به ارائه توضیحاتی در خصوص وضعیت تجهیزات توانبخشی نابینایان و کم‌بینایان می‌پردازد و می‌افزاید: باید تجهیزات توانبخشی ویژه‌ای در اختیار معلولان قرار گیرد.