خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 03 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

۸۰ درصد بستری شدگان فعلی آی سی یو واکسن نزده اند

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | جمعه، 23 مهر 1400 - 00:41
مردانی گفت: ۸۰ درصد بیمارانی که در حال حاضر در آی سی یو بستری هستند تاکنون واکسن کرونا تزریق نکرده اند.
بيماري،اشاره،كرونا،درمان،موارد،وضعيت،آنفلوانزا،واكسيناسيون،ق ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، مسعود مردانی، عضو کمیته کشوری بیماری‌های عفونی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفتگوی ویژه خبری با اشاره به اینکه سویه دلتا بدترین سویه کرونا تا امروز بوده است بیان کرد: اگر الان می‌بینیم عزیزان ما در عرصه‌های مختلف پزشکی، پرستاری و کادر درمان مرگ و میر شان در برابر بیماری کرونا کمتر شده به دلیل این است که مدیون واکسن هستیم.
مردانی با اشاره به اینکه در طول عمر طبابت بنده این تعداد مریض مبتلا به قارچ سیاه ندیده بودم افزود: در یک روز گاهی ۱۰ الی ۱۲ بیمار مبتلا به قارچ سفید دیده می‌شود، باید در کم کردن عوارض قارچ سیاه به صورت موثر عمل کنیم.
او با بیان اینکه در دو سال گذشته وضعیت بسیار آرامی از نظر ابتلا به آنفلوانزا در کشور داشتیم گفت: آمار‌هایی که در دنیا وجود دارد موید همین وضعیت است، استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی، شستشوی دست توانست موارد ابتلا به آنفلوانزا را به نحوه چشمگیری در دنیا کاهش داد، خیلی از موارد آنفلوانزا بدون علامت است.