خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

طمعی بر دولت سیزدهم ندارم

مهر | استان‌ها | جمعه، 23 مهر 1400 - 00:41
اردبیل- نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: من هیچ‌گونه طمعی بر دولت سیزدهم ندارم و به رغم آن که برخی سمت‌ها پیشنهاد شد، آنها را نپذیرفتم.
مجلس،رئيس،نيكزاد،وجه،استان،كشت،جمهور،صنعت،دولت،بنده،مسئوليت، ...

خلاصه خبر

وی تصریح کرد: اگر سمت معاون اولی رئیس جمهور را به من می‌دادند، قبول می‌کردم و به غیر از آن به رغم خواهش چندین باره رئیس جمهور برای عهده‌داری مسئولیت وزارت راه، کشور، نفت به هیچ وجه این مسئولیت را قبول نکردم.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: به شخص رئیس جمهور نیز گفتم اگر معاون اول انتخاب شوم مسئولیت را قبول خواهم کرد وگرنه مسئولیتی در ارتباط با وزارتخانه‌ها بر عهده نمی‌گیرم.
نیکزاد پشتیبانی بیش از ۱۱۰ نماینده ترک‌نشین را یادآور شد و افزود: اصلی‌ترین دغدغه در اوایل کار دولت و قبل از پیشنهاد وزرا به مجلس سهم استان‌های آذری‌نشین در کابینه سیزدهم بود که ما در این زمینه با رئیس جمهور رایزنی‌هایی را انجام دادیم و قرار شد در انتخاب وزرا از استان‌های آذری‌نشین نیز سهمیه‌ای در نظر گرفته شود که با پیشنهاد رئیس جمهور میرتاج‌الدینی معاونت پارلمانی رئیس جمهور را نپذیرفت و ما تنها به انتخاب وزیر بهداشت و رئیس بنیاد مسکن از خطه آذربایجان اقدام کردیم تا حداقل آذری‌نشینان سعی در کابینه دولت سیزدهم داشته باشند.
نماینده مردم اردبیل در مجلس خاطر نشان کرد: هفت نماینده استان هیچ اختلاف اساسی با هم ندارند هر چند که اختلاف سلیقه‌ها در برخی انتصابات و معرفی مدیران طبیعی است ولی به هیچ وجه نماینده‌ای از دیگر نمایندگان، نماینده‌تر نیست.
نیکزاد افزود: اگر مدیری ناکارآمد است در عزل او مقاومت نمی‌کنیم و بنده به صراحت اعلام می‌کنم در جایگاه هیئت رئیسه مجلس اگر وزیری در مورد مدیر استانی از من سوال کند، واقعیت‌ها را گفته و به هیچ وجه خلاف واقع صحبت نمی‌کنم.