سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

لباس «جهاد» رسانه های گیلان/ مطالبه گری در کنار محرومیت زدایی

مهر | فرهنگی و هنری، استان‌ها | جمعه، 23 مهر 1400 - 00:29
رشت- رسانه های استان گیلان در کنار مطالبه گری و انعکاس مشکلات مردم مناطق مختلف این استان لباس جهاد پوشیده و خود برای حل این مشکلات آستین بالا زده اند.
جهادي،رسانه،گروه،بسيج،مشكلات،جامعه،اشاره،نقش،گيلان،فعاليت،من ...

خلاصه خبر

اما آن چیزی که نقش گروه جهادی رسانه را پر رنگ تر می‌کند اثرگذاری و نقش هدایت گری این قشر در جامعه است.
گروه‌های جهادی بسیج رسانه در استان گیلان در کنار پرداختن به مسائل رسانه‌ای و خبری و پوشش اخبار و روایت گری‌ها، جامه خدمت به تن کرده و در آوردگاه‌های مختلف مشغول جهاد هستند.
مطالبه گری بسیج رسانه در محلات آسیب پذیر گیلان
این گروه‌ها با حضور در محلات آسیب پذیر و تولید محتوا از درد و دل‌ها و مشق مشکلات مردم و انتشار آن، پای مسئولان و متولیان امر را به این محلات باز کرده و در بیشتر اوقات توانستند با مطالبه گری رسانه‌ای خود، ضمن ایجاد امید و انگیزه بین اهالی این محلات، موجب گره گشایی بسیاری از مشکلات منطقه شوند و این مطالبه گری‌ها و پیگیری‌ها را تا حصول نتیجه ادامه می‌دهند و رسالت واقعی رسانه را با حضور در محلات آسیب پذیر و در بطن جامعه و بین مردم به منصه ظهور می‌رسانند.
بسیاری از واحدهای تولیدی منفعل استان به یمن حضور گروه جهادی بسیج رسانه و پیگیری‌های مجدانه رسانه‌ها، دوباره به چرخه تولید برگشت و یا در حال برگشتن به این چرخه هستند.
کار قشنگ و اثرگذار دیگر گروه جهادی رسانه مشارکت اعضای این گروه در فعالیت خیرخواهانه همانند جمع آوری و توزیع کمک‌های معیشتی، نذر آب، نذر نفس و همچنین قدم در مسیر آزادی زندانیان جرایم غیرعمد بود که نشان دهنده روحیه بسیجی و جهادی اصحاب رسانه استان گیلان است.
رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با اشاره به فعالیت ۱۳ گروه جهادی بسیج رسانه در این استان، اظهار کرد: اولویت فعالیت اصلی گروه‌های جهادی احصای مشکلات، انعکاس مشکلات و مطالبه‌گری از مسئولین در راستای مرتفع کردن آنها است.
پارسا با اشاره به معرفی ۲۲ منطقه کم‌برخوردار و آسیب پذیر حاشیه شهر در استان گیلان توسط معاونت اجتماعی استفاده قدس گیلان، تصریح کرد: بسیج رسانه تمرکز خود را برای رفع محرومیت از این مناطق قرار داد و با برگزاری جلسات مختلف با مدیران این محلات و مناطق کم برخوردار و حضور رسانه‌ای در آنها فعالیت جهادی خود را با سوق دادن گروه‌های جهادی بسیج رسانه بین مناطق استمرار بخشید.
به گفته وی، حضور گروه‌های جهادی بسیج در مناطق کم برخوردار و آسیب پذیر حاشیه شهرها بخصوص در مرکز استان گیلان و در کلانشهر رشت موجب شد تا خبرنگاران و اعضای این گروه‌های جهادی پای درد دل‌ها و حرف‌های مردم این مناطق نشسته و با تهیه و تولید اخبار مختلف از محرومیت‌ها و آسیب‌های موجود پای مسئولان مربوطه را به مناطق ذکر شده باز کنند.
مسئول گروه جهادی بسیج رسانه فومن در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: گروه جهادی رسانه با پویش یک «لقمه مهربانی» با هدف کمک به قشر آسیب پذیر جامعه در اوایل شیوع ویروس کرونا فعالیتش را آغاز کرد.
مسئول گروه جهادی شهدای رسانه فومن با اشاره به نقش اعتمادسازی این گروه‌ها در جامعه، تصریح کرد: کافی است مردم به گروه جهادی اعتماد کنند و همین اعتماد مردم سرمایه عظیم برای حرکتی بزرگ در راستای گره گشایی است.
مسئول گروه جهادی بسیج رسانه املش در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به فعالیت محوری این گروه، بیان کرد: ارائه تولیدات رسانه‌ای با محوریت محرومیت زدایی در اولویت گروه جهادی رسانه شهید آوینی است.
حامد محمدعلیزاده با بیان اینکه برای احصاء مشکلات مناطق محروم پیشگام بودیم، گفت: گروه‌های جهادی رسانه رساترین مطالبه گران محلات محروم و آسیب پذیر هستند از این رو با حضور میدانی مشکلات مناطق محروم را مطالبه گری کردیم.