خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

رمز جاودانگی شهدا گذشتن از مال و جان در راه اسلام و کشور بود

مهر | استان‌ها | جمعه، 23 مهر 1400 - 00:06
شاهرود- امام جمعه شاهرود با بیان اینکه رمز جاودانگی شهدا گذشتن از مال و جان در راه اسلام و کشور بود، گفت: شیعه واقعی در راه خدا از فدا کردن هیچ چیز نمی‌ترسد.
جان،شهدا،امام،شاهرود،ائمه،خدا،اميني،مال،شهداي،الگوهاي،نزد،زن ...

خلاصه خبر

وی با بیان اینکه آنچه از راه شهادت نصیب انسان می‌شود، مقاماتی بزرگ نزد خدا است که حتی در قرآن نیز می‌فرمایند شهدا زنده و نزد ما روزی می‌خورند و این بسیار ارزشمند است، ابراز کرد: ما نمی‌توانیم مقام شهدا را در نزد خدا درک کنیم.
وی با بیان اینکه عده‌ای ممکن است جان در راه ائمه (ع) و شیعه ندهند اما با مال و آبرویشان پشتیبان دین خدا باشند و گاهی هم پیش می‌آید که افرادی با هر سه مورد یعنی، جان، آبرو و مال در راه خدا قدم می‌گذارند که مثال بارز آن امام حسین (ع) است، افزود: در دوران غیبت کسانی شیعه واقعی هستند که از مال و جان خودشان گذشته‌اند.
امام جمعه شاهرود با بیان اینکه ما به برکت انقلاب اسلامی در این چهار دهه الگوهای بسیار خوبی داریم، گفت: همه شهدای ما می‌توانند الگوهای خوبی برای جوانان باشند لذا ما نیاز نداریم که الگوهایمان دیگران باشند ما بهترین الگوها را داریم که در صدر ما ائمه (ع) هستند و بعد از آن علما و صلحا و شهدا هستند و در نتیجه ما بی نیاز از الگو هستیم نوجوانان ما مانند علی لندی از جمله الگوهای ما هستند آن هم نوجوانی که جان خودش را برای نجات جان دیگران فدا کند ما چنین الگوهایی در کشورمان داریم.